خانه » اخبار جهان » احتمال تداوم خرید نفت ایران از سوی چین با توجه به جنگ تجاری با آمریکا
احتمال تداوم خرید نفت ایران از سوی چین با توجه به جنگ تجاری با آمریکا
احتمال تداوم خرید نفت ایران از سوی چین با توجه به جنگ تجاری با آمریکا

احتمال تداوم خرید نفت ایران از سوی چین با توجه به جنگ تجاری با آمریکا

به گزارش وال استریت ژورنال یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام نموده که در صورت تداوم خرید نفت ایران از سوی چین پس از ۴ ام نوامبر، کشور چین هم نیز ممکن است متحمل تحریم ها شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین ، ژورنال وال استریت از نماینده ویژه و به تازه منصوب وزارت امور خارجه آمریکا که در راس گروه اقدام آمریکا می باشد چنین نقل قول کرد که، ایالات متحده بطور یقین خواستار همراهی همه کشورهای دیگر است تا مبادا در صورت تداوم معاملات، خطر تهدیدات تحریم های جانبی آمریکا را به جان بخرند.

همچنین برایان هوک، از رد این احتمال سرباز زد که ایالات متحده ممکن است چین را در آماج تحریم های جانبی  خود قرار دهد، این به این دلیل است که چین به طور مکرر قصد ادامه خرید نفت خام ایران با وجود اعمال تحریم های آمریکا را دارد.

در اوایل ماه جاری میلادی ایالات متحده از چین این پیمان را گرفته است که واردات نفتی اش از ایران را گسترش نخواهد داد، ولی با توجه به افزایش تعرفه ها بین این دو کشور، این امر محتمل هست که چین از این وعده صرف نظر کند.

خرید نفت ایران توسط چین ادامه دارد

این اقدام بیشرین احتمال را دارد مگر اینکه مذاکرات بعدی که برای اواخر این ماه برنامه ریزی شده است، بتواند خاتمه ای به آنچه که یک جنگ تجاری بین چین و آمریکا نام برده می شود، باشد.

بر اساس این گزارش وال استریت ژورنال، گروه اقدام ایران در طی این هفته برای هدایت و هماهنگی همه اقدامات مرتبط با ایران تشکیل یافته است که هدف این سازماندهی اعمال بیشترین فشار ممکن بر تهران است.

نفت خام، هدف شماره یک تحریم های آمریکا می باشد و مقامات واشنگتن در چند ماه اخیر در راستای دریافت تعهد از متحدانش جهت توقف خرید نفت از ایران بسیار تلاش کرده اند.

در عین حال نایل شدن به این عمل، با حضور چین، بسیار چالش برانگیز بوده است. از طرف دیگر وارد کنندگان آسیایی نفت ایران امیدوار هستند که راهی برای رهایی از تحریم ها پیدا کنند چرا که یافتن سریع یک جایگزین برای نفت خام ایران با قیمت فریبنده اش می تواند دشوار باشد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متاثر شدن احتمالی صادرات نفت از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران

متاثر شدن احتمالی صادرات نفت از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران

برخی پالایشگاه ها در کشورهای اروپایی به دنبال نگرانی نسبت به متاثر شدن از بازگشت ...