خانه » بازرگانی » ترکیدن حباب سکه با واگذاری فروش سکه به اتحادیه طلا و جواهر
ترکیدن حباب سکه با واگذاری فروش سکه به اتحادیه طلا و جواهر
ترکیدن حباب سکه با واگذاری فروش سکه به اتحادیه طلا و جواهر

ترکیدن حباب سکه با واگذاری فروش سکه به اتحادیه طلا و جواهر

محمدولی رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران عنوان نمود: بانک مرکزی باید به رسالت حاکمیتی خود بپردازد و فروش سکه را به اتحادیه بسپارد به طور حتم این موضوع ترکیدن حباب سکه که حدود یک میلیون تومان است را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، ابراهیم محمدولی در نشست خبری اظهار داشت: صنعت طلا وضعیت بسیار مناسبی در راستای صادرات و تولید دارد ولی به علت وجود برخی موانع و ایرادات بر سر راه تولید و صادرات از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است. با رشد تولید و صادرات طلا در این صنف اشتغال ایجاد خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد: در حال حاضر با قوانین دست و پاگیر و دریافت مالیات بر ارزش افزوده از صادرات طلا جلوگیری شده است و امیدواریم در روند صادرات طلا تسریع شود.

محمدولی همچنین با اشاره به سیاست های جدید صادرات طلا که در بسته جدید ارزی به آن اشاره شده است، تصریح نمود: اگر سیاست های جدید اجرایی شود بر میزان صادرات طلا تاثیر زیادی خواهد داشت اما هنوز بخشنامه ای در این زمینه از سوی بانک مرکزی ابلاغ نشده است.

حباب سکه حدود یک میلیون تومان

وی از دیگر دلایل عقب افتادگی صادرات طلا را اعمال سلایق شخصی بیان کرد و توضیح داد: در حال حاضر میزان تولید طلا و جواهر در کشور به شدت کاهش پیدا کرده است و این موضوع بر میزان صادرات طلا تاثیرگذار می باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر تهران افزود: طرح های پیشنهادی بسیاری به بدنه دولت ارائه شده است که از جمله می توان به عدم دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا اشاره کرد.

وی همچنین بیان نمود: در حال حاضر توزیع سکه توسط بانک مرکزی صورت می گیرد که به نظر می رسد اگر بانک مرکزی به فعالیت های حاکمیتی پرداخته و توزیع سکه را به دست صنوف بسپارد، از حباب بیش از حد قیمت سکه جلوگیری خواهد شد.

محمدولی همچنین گفت: حباب سکه در حال حاضر حدود یک میلیون تومان است که این موضوع به واسطه سیاست های اقتصادی کشور و عدم تناسب عرضه و تقاضا ایجاد شده است و به مردم توصیه کرد به جای خرید سکه در راستای سرمایه گذاری، طلا با اجرت کم را خریداری نمایند تا در آینده ضرر و زیان قابل توجهی را متقبل نشوند.

وی تصریح نمود: طلا و مصنوعات کم اجرت با طلای دست دوم متفاوت بوده و خرید و فروش طلای دست دوم از سوی اتحادیه قابل قبول نمی باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بررسی طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود

بررسی طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود

بنا بر اظهارات یک عضو کمیسیون انرژی مجلس بر اساس طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری ...