خانه » اخبار جهان » پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه
پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه
پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

به نظر عموم کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران که در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز شرکت کرده بودند افزایش قیمت طلا در هفته جاری پیش بینی می شود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بر اساس این نظرسنجی معامله گران و تحلیلگران وال استریت با توجه به نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصاد ترکیه که احتمالا به خرید دارایی های مطمئن منجر خواهد شد، انتظار دارند قیمت طلا پس از افت اخیرش اندکی بهبود یابد.

ارزش سهام بانک های اروپایی که نسبت به بحران ارزی اخیر ترکیه آسیب پذیر هستند، طی معاملات روز جمعه سقوط چشمگیری پیدا کرده اند.

از طرف دیگر نگرانی هایی از بابت اعمال نفوذ رجیب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه روی سیاست پولی این کشور در بحبوحه تیرگی روابط با آمریکا وجود دارد. با کاهش ارزش پول ترکیه این سوال مطرح است که آیا شرکت های مقروض در ترکیه توان بازپرداخت بدهی های خود به یورو و دلار را دارند.

 در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۵ نفر شرکت داشتند که از میان آنها ۱۰ نفر یا ۶۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۳ نفر یا ۲۰ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند؛ ۲ نفر یا ۱۳ درصد نظری نداشتند.

همچنین ۶۹۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خرد شرکت نمودند که از میان آنها ۳۱۱ نفر یا ۴۵ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۷۱ نفر یا ۳۹ درصد کاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی کردند در حالی که ۱۱۲ نفر یا ۱۶ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

علل پیش بینی افزایش قیمت طلا

برای هفته گذشته ۵۰ درصد از کارشناسان وال‌استریت افزایش و ۵۷ درصد از سرمایه گذاران کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با کاهش ۹۰ سنت یا کمتر از ۰.۱ درصدی و به رو شد و در ۱۲۱۹ دلار بسته شد. طلا برای کل هفته گذشته ۰.۳ درصد کاهش ثبت کرد که پنجمین کاهش هفتگی متوالی این فلز ارزشمند بود.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه پرایس فیوچرزنیز اظهار داشت: با توجه به اقدام صندوق های سرمایه گذاری برای جمع کردن قراردادهای خرید، هر گونه افت ارزش دلار به افزایش قیمت طلا منجر خواهد شد.

دانیل پاویلونیس، کارگزار کالا در شرکت آر جی او فیوچرز نیز پیش بینی می کند قیمت طلا به دلیل اوضاع ترکیه تقویت شود. وی همچنین معتقد است: طلا با افزایش ارزش دلار، شانسی برای صعود نخواهد داشت اما با بحران اخیر ترکیه، ممکن است تقاضا برای خرید فلزات ارزشمند تقویت شود.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی کیتکونیوز نیز بیان داشت: بازار طلا در آستانه تصحیح قیمت و افزایش قیمت قرار دارد و بحران ارزی اخیر اگر روند افزایش قیمت ها را تقویت نکند، حداقل میزان کاهش آن را محدود خواهد نمود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کندی رشد اقتصاد جهانی قیمت طلای جهانی را به پایین کشاند

کندی رشد اقتصاد جهانی قیمت طلای جهانی را به پایین کشاند

قیمت طلا همزمان با افت ارزش دلار و تشدید نگرانی ها نسبت به کندی رشد ...