خانه » بورس،ارز، سکه » بورس تهران با کاهش هیجانات و صف‌های خرید هیجانی مواجه شد
بورس تهران با کاهش هیجانات و صف‌های خرید هیجانی مواجه شد
بورس تهران با کاهش هیجانات و صف‌های خرید هیجانی مواجه شد

بورس تهران با کاهش هیجانات و صف‌های خرید هیجانی مواجه شد

بورس تهران در اولین روز هفته جاری با هیجان کمتری کار خود را آغاز نمود هر چند که نوسانات شاخص کل با فراز و فرودهای زیادی همراه بود. صف های خرید بورس پایدار در داد و ستدهای امروز مشاهده نگردید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، نوسانات قیمت ها در بورس اوراق بهادار تهران طی روز جاری نسبت به هفته گذشته کمتر شده بود  و دیگر شاهد افزایش قیمت ها و صف های خرید یا فروش غیرمعمول نبودیم.

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۰۱ واحد رشد را برای خود ثبت نمود و به رقم ۱۲۴ هزار و ۳۵۲ رسید، اما شاخص کل هم وزن با ۱۵۳ واحد افت تا رقم ۱۸ هزار و ۷۸۳ نزول پیدا کرد.

شاخص آزاد شناور با ۸۴ واحد افت تا رقم ۱۳۲ هزار و ۹۴۵ کاهش داشته و شاخص بازار اول با ۱۱۲ واحد افت به رقم ۹۰ هزار و ۲۵۰ واحدی رسید، اما شاخص بازار دوم با ۲۷۴۸ واحد افزایش تا رقم ۲۵۴ هزار و ۱۶۱ بالا رفت.

پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی جم هر یک به ترتیب با ۲۱۰، ۱۴۵ و ۱۲۶ واحد تاثیر مثبت سعی کردند شاخص‌های بازار را تقویت کنند، اما در طرف مقابل پتروشیمی پردیس، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و توسعه معادن و فلزات هر یک به ترتیب با ۷۲، ۷۲ و ۶۹ واحد تاثیر منفی سعی کردند شاخص بازار بورس را کاهش دادند.

شاخص‌های دیگر بورس تهران

در گروه محصولات شیمیایی تعدادی از نمادها رشد قیمت پایانی را تجربه کردند، اما تعداد زیادی نیز کاهش قیمت داشتند و حتی تا نزدیکی پنج درصد با افت قیمت روبه رو شدند. در برخی از نمادهای تاثیرگذار این گروه از جمله گسترش نفت و گاز پارسیان صف خرید همچنان ادامه داشت.

در گروه استخراج کانه های فلزی روند تغییر قیمت ها برخلاف هفته گذشته کاهشی بود. در این گروه ۹۴ میلیون سهم به ارزش ۳۴ میلیارد تومان معامله شد. خودرویی ها نیز امروز یک دست افت کردند و بیشتر نمادهای آن شاهد کاهش قیمت بیش از سه درصد بودند.

در برخی گروه های فرآورده های نفتی مانند نفت پارس امروز صف فروش مشاهده شد. نوسان قیمت ها در این گروه در برخی از نمادها افزایشی و در برخی کاهشی بود. در عین حال در گروه بانک ها و موسسات اعتباری تمام نمادها با هم افت قیمت را تجربه نمودند.

در گروه سیمان، آهک و گچ علیرغم اخبار خوب موجود در این گروه و یافتن بازارهای جدید برای صادرات سیمان، افت قیمت مشاهده می شد به نحوی که حجم معاملات این گروه به ۲۵ میلیون سهم به ارزش حدود سه میلیارد تومان رسید.

بر ایان اساس ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۷۰۸ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از معامله ۱.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۲۸ هزار و ۷۶۸ نوبت است.

آیفکس یا همان شاخص فرابورس نیز امروز ۹.۴۷ واحد افت کرد و به رقم ۱۴۱۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۵۱۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از معامله ۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۶۵ هزار و ۹۵۳ نوبت دادوستد بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش 12 درصدی ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین

افزایش ۱۲ درصدی ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین

ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین امسال ۱۲۱ درصد افزایش یافت ...