خانه » اقتصاد دیجیتال » شرایط سخت برای شرکت های دانش بنیان با توجه به شرایط اقتصادی کشور
شرایط سخت برای شرکت های دانش بنیان با توجه به شرایط اقتصادی کشور
شرایط سخت برای شرکت های دانش بنیان با توجه به شرایط اقتصادی کشور

شرایط سخت برای شرکت های دانش بنیان با توجه به شرایط اقتصادی کشور

دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به وضعیت فعلی حاکم بر اقتصاد کشور اظهار داشت: در شرایط این چنینی شرکت های دانش بنیان بیش از هر نهاد دیگری در شرایط سخت تری قرار دارند که ما باید فضا را برای توسعه کسب و کارهای شان مساعدتر نماییم.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از ایسنا، دکتر برومند در همایش و نمایشگاه پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز با ابراز تاسف از وضعیت کنونی اقتصاد، بیان نمود: این وضعیت شبیه مانور آتشی می باشد که به جان کشتی افتاده و در این شرایط هر کس به فکر خود است تا بتواند به جای امنی برسد.

وی در ادامه افزود: احساس  که چنین شرایطی در کشور ایجاد شده است و ما نیازمند ایجاد همدلی و عشق در کشور هستیم. ما مدیران بخش های دولتی و حقوق بگیر هستیم؛ ولی افراد تولیدکننده در شرایط سخت تری قرار دارند که برای پرداخت حقوق با مشکلاتی مواجه شده اند.

شرکت های دانش بنیان نیازمند یاری

برومند همچنین بیان نمود: مدیریت سبز تنها خرید چندین پنل فتوولتائیک نبوده و نیاز به فناوری‌های دیگر نیز هست که در این زمینه باید به هر قیمت با مشارکت شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری سطح کشور به تولید برق مورد نیاز در کشور اقدام نماییم.

وی همچنین توجه به این حوزه را بستری برای توسعه فعالیت شرکت های حوزه انرژی برشمرد و افزون کرد: توسعه این فضا موجب رشد و رونق کسب و کار در این شرکت ها خواهد شد.

لازم به ذکر است همایش و نمایشگاه پارک های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز در تلاش برای بسترسازی جهت معرفی شرکت های توانمند، جلب پشتیبانی و حمایت دستگاه های دولتی از شرکت های مذکور با استفاده از تعامل کارفرمایان با شرکت های تولیدکننده و یا ارائه دهنده خدمات در حوزه مدیریت سبز و حمایت از تولید داخل و کالای ایرانی می باشد و امید است منجر به حل بسیاری از مشکلات و معضلات زیست محیطی کشور شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ...