خانه » اخبار جهان » کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی
کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی
کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی

کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی

کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای جهانی برای چهارمین روز متوالی در حالی ادامه دارد که بورس های آسیایی مجددا وارد محدوده قرمز شدند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، دیدار رئیس کمیسیون اروپا و رئیس جمهور آمریکا و توافق برای جلوگیری از وضع تعرفه های متقابل در ازای افزایش واردات اروپا از آمریکا نیز نتوانست ورس های آسیایی کمک نماید و  این بورس ها بیشتر نگران تداوم تنش های بین چین و آمریکا می باشند و این در حالی است که بورس آمریکا به این خبر واکنش مثبتی نشان داد و شاخص داو جونز با ۰.۷ درصد افزایش به ۲۵۴۱۴.۱۰ واحد رسیده است.

در معاملات امروز بورس های آسیایی، خبر احتمالی تجدید نظر بانک مرکزی ژاپن برای خرید صندوق معاملات ارزی موجب شد شاخص نیک کی ۲۲۵ با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۲۵۹۲.۲۳ واحد برسد و در چین نیز شاخص شانگهای کامپوزیت ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۲۸۹۳.۱۹ واحد رسید و شاخص  هانگ سنگ با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۸۷۷۱.۶۹ واحد را برای خود ثبت نمود.

کاهش ارزش دلار در مقابل ارزهای جهانی

بر اساس این گزارش در سایر بورس های آسیایی، شاخص بورس سیدنی استرالیا نسبت به معاملات روز گذشته خود تغییر چندانی نداشت اما بورس سئول به دنبال انتشار آمار کند شدن رشد اقتصادی کره جنوبی وارد محدوده قرمز شد و ۰.۶ درصد کاهش را برای خود ثبت نمود.

از طرفی در بازار ارز روزهای بد دلار ادامه دار بوده و یورو پس از توافق بین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا بر سر مسائل تجاری به سطح ۱.۱۷۳۷ دلار رسیده است. پوند و ین نیز از این فرصت بی بهره نماندند و هر پوند رقم ۱.۳۲۰۴ دلار را به ثبت رساند. هر دلار نیز تا ۱۱۰.۷۸ ین نزول را نشان داده است.

در بازار نفت نیز نفت خام برنت با ۴۸ سنت افزایش به ۷۴.۴۱ دلار در هر بشکه رسید و نفت وست تگزاس اینتر مدیت با ۱۰ سنت افزایش به ازای ۶۹.۴۰ دلار در هر بشکه معامله شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در پی کاهش ارزش دلار

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در پی کاهش ارزش دلار

به علت کاهش ارزش دلار ، قیمت نفت در بازارهای جهانی به ۵۵٫۲۷ دلار افزایش ...