خانه » اخبار جهان » اقتصاد کانادا موفق در مواجه با بحران قیمت های بخش مسکن این کشور
اقتصاد کانادا موفق در مواجه با بحران قیمت های بخش مسکن
اقتصاد کانادا موفق در مواجه با بحران قیمت های بخش مسکن

اقتصاد کانادا موفق در مواجه با بحران قیمت های بخش مسکن این کشور

صندوق بین المللی پول اعلام کرد عملکرد خوب اقتصاد کانادا ادامه دار بوده و این کشور توانسته است بر بحران قیمت های بخش مسکن فائق آید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، با این وجود همچنان به دلیل تنش های تجاری، عدم قطعیت از نتیجه مذاکرات نفتا، اثر لایحه کاهش مالیاتی آمریکا و رقابت پذیری میان مدت بازار کار کانادا و آمریکا، رفتارهای هیجانی در اقتصاد کانادا قابل مشاهده است ولی انتظار داریم در کوتاه مدت عملکرد مثبت اقتصادی کانادا تداوم یابد.

همچنین صندوق بین المللی پول در این گزارش عنوان کرد انتظار دارد روند رو به رشد اقتصاد کانادا در آینده نزدیک ادامه داشته و نرخ رشد این کشور برای امسال و سال آینده حدود ۲ درصد پیش بینی مش شود. در کوتاه مدت کاهش کسری حساب جاری و افزایش صادرات از اصلی ترین عوامل تقویت رشد اقتصاد کانادا خواهد بود.

صندوق قبلا به کانادا هشدار داده بود در میان مدت به دلیل کاهش بهره وری و رقابت پذیری و هم چنین مسن تر شدن جمعیت این کشور، رشد اقتصادی به ۱.۷۵ درصد کاهش خواهد یافت.

اقتصاد کانادا از دید آمار

از طرفی صندوق بین الملل پول رشد واقعی تولیدات ناخالص داخلی کانادا در سال ۲۰۱۸ را ۲.۱ درصد و در سال ۲۰۱۹ معادل ۲ درصد پیش بینی کرده است.

همچنین بر اساس پیش بینی صندوق پول رشد سرمایه گذاری در کانادا با کاهشی جدی مواجه خواهد شد و از ۷.۶ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۱.۸ درصد در سال ۲۰۱۹ کاهش خواهد یافت. کانادا یکی از اعضای گروه ۷ اقتصاد برتر جهان موسوم به جی ۷ و هم چنین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی می باشد.

کریگ رایت، معاون واقتصاددان ارشد بخش تحقیق اقتصادی بانک آربی سی  نیز درباره رشد اقتصاد کانادا پیش بینی کرده بود: امسال یک سال بسیار غیر معمول برای اقتصاد جهانی بود، افزایش عدم اطمینان سیاسی با عملکرد بازار مالی قوی همراه شد و نتیجه آن تسریع رشد اقتصادی بود.

رایت همچنین گفته بود: پیش بینی می شود سرعت رشد اقتصاد کانادا در سال ۲۰۱۸  تا حدودی کاهش خواهد یافت، چراکه پارامترهای اساسی اقتصادی تغییر خواهد کرد. اما ما هنوز پیش بینی می کنیم که اقتصاد کانادا همچنان بتواند به نحو مطلوب از پتانسیل های خود استفاد کند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*