خانه » اخبار جهان » بیانیه وزارت خارجه آمریکا از سفر مقامات این کشور به عربستان سعودی
بیانیه وزارت خارجه آمریکا از سفر مقامات این کشور به عربستان سعودی
بیانیه وزارت خارجه آمریکا از سفر مقامات این کشور به عربستان سعودی

بیانیه وزارت خارجه آمریکا از سفر مقامات این کشور به عربستان سعودی

وزارت خارجه آمریکا طی  بیانیه ای از سفر هیئتی از این کشور به عربستان سعودی در جهت تشریح سیاست های دولت ترامپ در قبال ایران اطلاع داده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای بامداد روز شنبه اعلام نمود فرانک فانون، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور انرژی طی سفر خود به جده سیاست دولت خود را درباره ایران به مقام های سعودی تشریح خواهد نمود.

در این بیانیه عنوان شده است که فرانک فانون بین روزهای ۶ تا ۱۳ جولای (۱۵ تا ۲۲ تیرماه) از شهرهای جده عربستان، زاگرب کرواسی و بروکسل بلژیک بازدید خواهد کرد.

مفاد بیانیه وزارت خارجه آمریکا

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا همچنین بیان شده است: در جده، وی به هیئتی به سرپرستی برایان هوک، مدیر دفتر برنامه ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا ملحق خواهد شد تا سیاست های دولت را در قبال ایران که بر پرداختن به تمامیت تهدیدها و فعالیت های مخرب ایران استوار است را تشریح کند.

گزارش های اخیر نشان می دهد دونالد ترامپ، قبل از خارج کردن کشورش از توافق هسته ای با ایران با مقام های سعودی تماس گرفته و از آنها درخواست کرده کمبود نفت در بازارهای جهانی بعد از اجرایی شدن تحریم ها علیه ایران را جبران نماید تا مانع افزایش شدید قیمت نفت گردد.

با اینکه مدت زیادی از توافق برجام نمی گذرد دولت آمریکا از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ اقداماتی را در جهت نقض توافق برجام انجام داده است.

ترامپ همچنین در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته ای با ایران محسوب می شود، بارها تهدید کرد کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا درباره تجارت با ایران به کشورهای اروپایی هشدار داده است و در نهایت این اتفاقات به اعلام خروج آمریکا از این توافق منتهی شد که در نتیجه آن بار دیگر تحریم ها علیه ایران طی بازه های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه وضع خواهد شد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

۳برابر شدن صادرات آمریکا به ایران همزمان با افت واردات از ایران

۳برابر شدن صادرات آمریکا به ایران همزمان با افت واردات از ایران

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا، صادرات آمریکا به ایران ...