خانه » سایر » ضرورت تغییر رویکرد تیم اقتصادی دولت برای بهبود اشتغال و کارآفرینی
ضرورت تغییر رویکرد تیم اقتصادی دولت برای بهبود اشتغال و کارآفرینی
ضرورت تغییر رویکرد تیم اقتصادی دولت برای بهبود اشتغال و کارآفرینی

ضرورت تغییر رویکرد تیم اقتصادی دولت برای بهبود اشتغال و کارآفرینی

زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد تیم اقتصادی دولت در راستای فراهم شدن زمینه اشتغال و کارآفرینی در همایش ملی جوانان و قانونگذاری که از سوی مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه ما در دوره دهم مجلس شاهد حضور جوانان زیادی هستیم که جدیت و انگیزه خوبی در پیگیری مسائل متعدد دارند. بر همین اساس ۳۸ نفر از نمایندگان جوان عضو فراکسیون جوانان مجلس هستند و در کنار هم کارهای مهمی را در حوزه جوانان انجام خواهیم داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، ساعی ادامه داد: ما قوانین را مورد بررسی قرار خواهیم داد، بسیاری از قوانین معطل مانده اند و برای اجرای آنها جلساتی را با دستگاه های مربوطه برگزار کرده ایم. همچنین به شکل مرتب توجه به حوزه جوانان را پیگیری می کنیم البته وقتی صحبت از جوانگرایی می شود، به این معنی نیست که زحمات پیشکسوتان را باید نادیده گرفت بلکه معقتدیم زنجیره مدیریت باید درست و طبق استانداردها باشد.

تیم اقتصادی دولت نیازمند تغییر رویکرد

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به پیگیری طرح منع بکارگیری بازنشستگان از سوی فراکسیون جوانان مجلس، یادآور شد: کلیات این طرح با ۱۷۴ رای موافق در مجلس تصویب شد، علاوه بر این بحث اشتغالزایی هم باید به صورت جداگانه پیگیری شود، بیشترین مراجعه مردم به نمایندگان هم در خصوص موضوع اشتغال است.

این نماینده مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: تیم اقتصادی دولت باید رویکرد خود را تغییر داده و زمینه اشتغال و کارآفرینی را فراهم کند. البته این را نیز می دانیم که ظرفیت استخدام در دولت محدود است اما این زمینه باید در سایر بخش ها فراهم شود.

ساعی با بیان اینکه نمایندگان وظیفه نظارتی خود را در حوزه توجه به امور جوانان انجام می دهند، ادامه داد: بر اساس پیگیری های نمایندگان و مطالبه جوانگرایی بود که رییس‌جمهور در هیات دولت دستور داد وزرا یک معاون خانم و یک معاون جوان انتخاب کنند و ما همچنان پیگیر تحقق این دستور رییس جمهور هستیم.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شاخص‌های بازار کار غیر مثبت علیرغم تحقق رشد مثبت اقتصادی

شاخص‌های بازار کار غیر مثبت علیرغم تحقق رشد مثبت اقتصادی

ارتباط اشتغال با شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله نرخ رشد اجتناب ناپذیر است اما به ...