خانه » بورس،ارز، سکه » شاخص کل بورس تهران در مسیر رویارویی با ریسک‌ های سیستماتیک
شاخص کل بورس تهران در مسیر رویارویی با ریسک‌ های سیستماتیک
شاخص کل بورس تهران در مسیر رویارویی با ریسک‌ های سیستماتیک

شاخص کل بورس تهران در مسیر رویارویی با ریسک‌ های سیستماتیک

بازار سهام با وجود افت فزاینده قیمت‌ ها در روز یکشنبه، در روز معاملاتی دوشنبه شاهد رشد ۱۲۴۳ واحدی شاخص کل بورس تهران بود. نظر به غیرقابل پیش بینی و همراه با ریسک‌ های سیستماتیک بودن بازار سهام در این روزها، در یک روز معامله‌ گران در صف خرید و روز دیگر در صف فروش می ایستند. در میان این روند نوسانات وسیع فرصت مناسبی برای نوسان‌ گیران بازار فراهم آمده تا صرفا با هدف سفته‌ بازی و نوسان ‌گیری وارد معاملات شوند و سود قیمتی مناسبی را به دست آورند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، اوایل هفته گذشته شاخص کل بورس تهران برای چندمین بار با رشد پیاپی مواجه شده بود اما در نهایت روند کاهشی به خود گرفت. از ابتدای هفته جاری نیز یک روز در میان قیمت ها در بورس تهران با افزایش و کاهش شدید مواجه است، به طوری که روز یکشنبه معامله گران بازار سهام شاهد افت ۲۸۳۴ واحدی شاخص کل بودند اما روز دوشنبه در روندی کاملا معکوس نماگر اصلی بورس تهران ۱۲۴۳ واحد رشد کرد.

همچنین دیروز شاخص کل هم‌ وزن ۶۴ واحد افزایش یافت و تا رقم ۱۸ هزار و ۶۲۵ واحد رشد کرد. علاوه بر این شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۱۰۴۳ و ۱۸۲۲ واحد رشد کردند.

نمادهای متاثر بر شاخص کل بورس تهران

شرکت‌ های فلزی و معدنی که روزهای گذشته از تاثیرگذاران کاهنده برروی شاخص کل بودند، نیز بیش ‌ترین تاثیر افزاینده را روی نماگر اصلی بازار داشتند که از جمله آن ‌ها می ‌توان فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران نام برد.

در طرف مقابل تعدادی از سهام‌ های عمدتا پتروشیمی نیز به کاهش قیمت خود ادامه دادند و تاثیر کاهنده روی شاخص کل داشتند که از جمله آن می ‌توان به پتروشیمی جم، پتروشیمی فجر، پتروشیمی نوین و پتروشیمی فناوران اشاره کرد.

در معاملات امروز بورس نیز شاخص کل بورس تهران امروز با رشد ۲۴۰۹ واحدی به کار خود پایان داد و نماگر شاخص عدد ۱۱۲,۳۴۶ واحدی را ثبت کرد. نمادهای فارس ، فولاد و کگل بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص بر جای گذاشتند.

در ماه های اخیر به دلیل نوسانات شدید نرخ ارز معاملات در بازار سهام نیز با ریسک های مختلفی مواجه شده است به نحوی که با تغییر قیمت دلار در بازار ارزی کشور، بازار سهام نیز با افت و خیزهای سریع و شدید مواجه می شود.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عبور شاخص کل بورس تهران از مرز مقاومت 80 هزار واحدی

عبور شاخص کل بورس تهران از مرز مقاومت ۸۰ هزار واحدی

شاخص کل بورس در پایان سومین هفته کاری اریبهشت ماه، با رشد ۲۶۸ پله ای ...