خانه » اخبار جهان » افزایش ارزش یورو در مقابل دلار با حل شدن مشکلات دولت آلمان
افزایش ارزش یورو در مقابل دلار با حل شدن مشکلات دولت آلمان
افزایش ارزش یورو در مقابل دلار با حل شدن مشکلات دولت آلمان

افزایش ارزش یورو در مقابل دلار با حل شدن مشکلات دولت آلمان

در معاملات امروز بورس های جهان دلار نتوانست در بارابر سایر رقیبان ارزی خود پیش رود. بر این اساس ارزش یورو در مقابل دلار با اندکی افزایش به ۱.۱۶۲۶ دلار رسید. یورو در ابتدا با احتمال فروپاشی دولت آلمان روندی نزولی به خود گرفته بود ولی پس از اعلام توافق جدید بین هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان و آنگلا مرکل صدراعظم این کشور یورو موفق شد در ادامه زیان اولیه معاملات خود را جبران کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا،شین کادوتا استراتژیست ارزی بانک بارکلی در این باره اظهار داشت: در زمان حال، نگرانی ها در خصوص یورو فروکش کرده است، اما بحران مهاجرت و پناهجویان کماکان ریسکی بالقوه بر سر آینده یورو به شمار می رود.

شاخص دلار که ارزش دلار در برابر ۶ ارز مهم جهانی را اندازه می گیرد، نیز با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۴.۹۵۵ واحد رسیده است. دلار در بازار دیروز ۰.۴۵ درصد افزایش قیمت را در معاملات جهانی تجربه کرده بود.

ماسافومی یاماموتو استراتژیست ارزی بانک میزوهو نیز بیان نمود: در آخرین دور صعودی دلار می توانیم ریسک های تجاری را مشاهده کنیم. هر چند که ارز کشوری با کسری حساب تجاری بزرگ انتخاب مطمئن نیست اما دلار به لطف قدرت نقدینگی بالای خود همچنان توانسته است قدرتمند باقی بماند.

دلایل رشد ارزش یورو در مقابل دلار

از طرفی کاهش ارزش یوان چین در معاملات امروز نیز تداوم یافت تا با کاهش ۰.۶ درصدی ارزش یوان در معاملات یوان، پول چین در بی ارزش ترین سطح خود از اوت ۲۰۱۷ تاکنون قرار گرفته است. دلار استرالیا نیز از این کاهش ها در امان نبود و به پایین ترین سطح ۱.۵ سال اخیر خود رسید.  هم چنین ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش یافته است و هر دلار با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۱۰.۷۹ ین رسید.

طی روزهای اخیر پس از آن که سران اتحادیه اروپا در نشست خود بر سر رسیدگی یک منسجم تر به مساله پناهجویان به توافق رسیدند هر یورو با ۰.۸۳ درصد افزایش به ۱.۱۶۶۳ دلار رسید. شاخص دلار نیز با ۰.۷۶ درصد کاهش به ۹۴.۶۶۳ واحد رسید.

هم چنین با انتشار آمار عملکرد اقتصاد انگلیس در سه ماهه نخست سال، امیدواری ها از اتخاذ سیاست های انقباضی تر توسط بانک مرکزی این کشور افزایش یافته، و به دنبال آن پوند به بالاترین سطح دو روز خود در برابر دلار رسید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ثبت سومین هفته کاهشی برای اونس طلا در بازار جهانی این فلز

ثبت سومین هفته کاهشی برای اونس طلا در بازار جهانی این فلز

اونس طلا سومین هفته متوالی کاهشی خود را نیز ثبت کرد. طلا هفته پر فراز ...