خانه » اخبار جهان » احتمال افزایش تولید نفت به میزان بیش از تصور اولیه سرمایه‌ گذاران
احتمال افزایش تولید نفت به میزان بیش از تصور اولیه سرمایه‌ گذاران
احتمال افزایش تولید نفت به میزان بیش از تصور اولیه سرمایه‌ گذاران

احتمال افزایش تولید نفت به میزان بیش از تصور اولیه سرمایه‌ گذاران

در بازار نفت طی نیمه دوم سال میلادی با کاهش قیمت شروع شد و این نگرانی وجود دارد که افزایش تولید نفت ممکن است بالاتر از تصور اولیه سرمایه‌ گذاران این بازار باشد.

پیش از این، پیش بینی ها درباره خروج آمریکا از برجام باعث بالا رفتن بهای نفت و احتمال ایجاد تنش در خاورمیانه که یک سوم نیاز روزانه جهان به نفت را تامین می‌ کند، شده بود.

پیش از این یک مقام سعودی طی بیانیه ای اظهار داشته بود: ما با تولیدکنندگان بزرگ نفت چه کشورهایی که عضو اوپک هستند و چه آنهایی که عضو این سازمان نیستند برای تامین نفت مورد نیاز همکاری خواهیم کرد.

به دنبال تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران، عربستان به تلاش برای ایجاد ثبات در بازار نفت به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و حفظ رشد اقتصادی جهانی متعهد شده است.

احتمال افزایش تولید نفت عربستان

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در پی توییت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که از افزایش تولید نفت عربستان سعودی به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت اوپک حکایت می ‌کرد، قیمت نفت در بازار با کاهش مواجه شده است.

قیمت نفت خام سبک شیرین امریکا برای تحویل در ماه آگوست در بازار مبادلات نفتی نیوروک (نایمکس) با ۲۲ سنت کاهش به ۷۳ دلار و ۹۰ سنت رسیده است. این درحالی است که نفت ‌خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با کاهشی ۴۳ سنتی، ۷۸ دلار و ۸۰ سنت قیمت خورده است.

این درحالی است که قیمت نفت‌خام روز جمعه به بالاترین سطح خود از نوامبر ۲۰۱۴ به بعد رسیده بود و آمارهای روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی نیم ‌سال ۲۰۱۸ همگی صعودی بود. از زمانی که اعضای اوپک در هماهنگی با یکدیگر سقف تولید این سازمان را محدود کردند، قیمت نفت مسیر روبه رشدی را طی کرده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش تولید نفت اوپک با تولید بالاتر عربستان سعودی و نیجریه

افزایش تولید نفت اوپک با تولید بالاتر عربستان سعودی و نیجریه

بر اساس نتایج نظرسنجی رویترز، تولید نفت اوپک در ژانویه که تولید بالاتر عربستان سعودی ...