خانه » اخبار جهان » درخواست دونالد ترامپ از مکرون برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپا
درخواست دونالد ترامپ از مکرون برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپا
درخواست دونالد ترامپ از مکرون برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپا

درخواست دونالد ترامپ از مکرون برای خروج فرانسه از اتحادیه اروپا

واشنگتن پست ادعا نمود ترامپ از مکرون رئیس جمهور فرانسه درخواست کرده است تا با خروج فرانسه از اتحادیه اروپا موافقت نماید.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مدعی شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفته است در صورتی که خواهان روابط تجاری و اقتصادی بهتری با آمریکا می باشد باید خروج فرانسه از اتحادیه اروپا اتفاق افتد و بر اساس اعلام این روزنامه این اظهارات در زمان سفر مکرون به واشنگتن در ماه آوریل بیان شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، هنوز مشخص نیست که ترامپ این سخنان را به عنوان مزاح مطرح کرده است یا تلاشی دیگر از جانب وی برای تضعیف اتحادیه اروپا به شمار می رود.

واشنگتن پست به نقل از دو منبع ناشناس اروپایی خود اظهار داشت: ترامپ در جریان جلسه خصوصی خود با مکرون در خصوص روابط اقتصادی دو کشور از او پرسیده است چرا فرانسه اتحادیه اروپا را ترک نمی کند.

عدم رد خروج فرانسه از اتحادیه اروپا

هیچ کدام از مقامات کاخ سفید و الیزه حاضر به تایید این خبر نشدند اما این خبر را تا کنون تکذیب نکرده اند . ترامپ که طی دوره ریاست جمهوری خود بارها از اتحادیه اروپا انتقاد کرده است بار دیگر در سخنرانی هفته گذشته خود در داکوتای شمالی از مازاد تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا انتقاد کرد و اعلام نمود اتحادیه اروپا تلاش دارد منافع بیشتری از ما و بانک های ما کسب کند.

فرانسه در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می رود و آلمان نخستین مقصد صادرات کالاهای فرانسوی می باشد و آمریکا سومین شریک تجاری بزرگ این کشور بر اساس آمار رسمی هست.

این درخواست ترامپ در شرایطی مطرح شده است که فرانسه نه تنها به فکر ترک اتحادیه اروپا نیست بلکه قصد دارد یکپارچگی اقتصادی این اتحادیه را با همراهی آلمان افزایش دهد.

اتحادیه اروپا در حال حاضر بازار واحد مشترکی است که موارد زیر را در بر می گیرد: اتحادیه گمرکی، واحد پولی یورو که تحت اداره بانک مرکزی اروپاست ، سیاست مشترک کشاورزی، سیاست مشترک تجارت و سیاست مشترک برای شیلات.

سیاست مشترک خارجه و امنیت نیز دومین ستون از سه ستون اتحادیه اروپا را شکل داده است. پیمان شنگن کنترل روادید را لغو کرد، ایست های گمرکی نیز در بسیاری از مرزهای داخلی برداشته شده است و امکان تردد شهروندان اتحادیه اروپا برای زندگی، مسافرت، کار و سرمایه گذاری بیشتر شده است.

کد تخفیف
x

بررسی بیشتر

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نقطه اختلاف نظر وزرای کابینه انگلیس

اکثر وزرای کابینه انگلیس باور دارند که طرح نخست وزیر این کشور برای خروج انگلیس ...