خانه » اقتصاد دیجیتال » هشدار شبکه اجتماعی فیس بوک با استفاده زیاد از فضای مجازی
هشدار شبکه اجتماعی فیس بوک با استفاده زیاد از فضای مجازی
هشدار شبکه اجتماعی فیس بوک با استفاده زیاد از فضای مجازی

هشدار شبکه اجتماعی فیس بوک با استفاده زیاد از فضای مجازی

شبکه اجتماعی فیس بوک در آینده نزدیک قابلیت هشدار به کاربران بخاطر استفاده بیش از اندازه آن ها از فضای مجازی را به پلت‌فرم خود اضافه خواهد کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، فیس بوک چندی پیش اطلاع داد که قصد دارد به منظور حفظ سلامتی کاربران، میزان استفاده بیش از حد از این شبکه اجتماعی را به آن ها هشدار دهد تا با این روش اعتیاد کاربران اینترنتی بخصوص فیس بوک بکاهد و با این اقدام گامی بزرگ در جهت حفظ سلامتی روحی و جسمی آن‌ها بردارد.

این قابلیت جدید با بهره گیری از فناوری های نوین و فوق پیشرفته ای مانند هوش مصنوعی می تواند میزان و ساعات استفاده کاربران از شبکه اجتماعی فیس بوک را اندازه گیری کرده و در صورت تجاوز از حد استاندارد، به آن‌ها اخطار دهد.

شان پارکر مدیر اصلی شبکه اجتماعی فیس بوک در مصاحبه ای با گاردین اعلام داشته بود که استفاده بیش از اندازه و روزافزون کاربران از شبکه های اجتماعی نظیر شبکه اجتماعی فیس بوک و گوگل باعث شده است آن ها عادت اعتیادگونه‌ای به استفاده از آن‌ها پیدا کنند.

 درباره اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی بر اساس نتایج و یافته های نظرسنجی و تحقیقات صورت گرفته، می توان دریافت که کاربران به طور متوسط گوشی هوشمند همراه خود را حداقل ۱۵۰ بار در روز چک می‌کنند.

آماری از شبکه اجتماعی فیس بوک

همچنین بر اساس یافته های این پژوهش ها، بیشترین استفاده کاربران از شبکه اجتماعی فیس بوک و گوگل می باشد که این عدد و ارقام همچنان رو به رشد  می باشد. بر اساس آمار منتشر شده، بالغ بر ۲ میلیارد نفر در ماه و ۱.۳ میلیارد نفر در روز از فیس‌بوک و بیش از ۱.۵ میلیارد نفر نیز از یوتیوب استفاده می کنند. سایر اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی نیز بالغ بر یک میلیارد کاربر را شامل می‌شوند.

لازم به ذکر است این قابلیت جدید فیس بوک قرار است برای همه کاربران گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار گیرد. کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک طی سال های اخیر رشد داشته که در ماه می۲۰۱۱ تعداد کاربران فیس بوک به بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر رسیده بود و حدود ۷۰ درصد این کاربران خارج از ایالات متحده بودند. بیشترین کاربران از کشور آمریکا و در رتبه دوم کشور اندونزی قرار داشتند.

در ۲۴ اوت ۲۰۱۵ (۲ شهریور ۱۳۹۴) برای نخستین بار یک میلیارد نفر تنها در یک روز از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده و این وبگاه را تبدیل به پراستفاده ترین محصول فناوری موجود روی زمین کردند. در این روز از هر هفت نفر روی کره زمین یک نفر در این شبکه اجتماعی حضور داشته و از آن استفاده کرده است و در ادامه ای رشد در ژوئن ۲۰۱۷ تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی فیس بوک از ۲ میلیارد نفر گذشت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*