خانه » اخبار جهان » امکان حمایت از افزایش تولید نفت اوپک توسط ایران و کاهش قیمت نفت
امکان حمایت از افزایش تولید نفت اوپک توسط ایران و کاهش قیمت نفت
امکان حمایت از افزایش تولید نفت اوپک توسط ایران و کاهش قیمت نفت

امکان حمایت از افزایش تولید نفت اوپک توسط ایران و کاهش قیمت نفت

قیمت نفت روز پنج شنبه که ایران و بعد از اعلام ایران مبنی بر امکان حمایت از افزایش تولید نفت اوپک به مقدار اندک و ایجاد زمینه برای توافق این گروه با افزایش تولید نفت اوپک در نشست روز جمعه، با کاهش روبرو شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۱ سنت یا ۰.۳ درصد کاهش، به ۶۵.۵۰ دلار در هر بشکه رسیده است. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۱ سنت یا ۰.۵۵ درصد کاهش یافت و ۷۴.۳۳ دلار در هر بشکه معامله شد.

ایران به عنوان سومین صادرکننده بزرگ عضو اوپک اعلام نمود که ممکن است با افزایش تولید نفت اوپک این گروه در نشستی که روز جمعه میان اعضای اوپک و تولیدکنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه برگزار خواهد شد، موافقت کند. تهران پیش از این در مقابل فشارهای عربستان برای بالا بردن سقف تولید اوپک، مخالفت خود را اعلام کرده بود.

افزایش احتمال افزایش تولید نفت اوپک

همچنی بر اساس این گزارش، اوپک و نیز گروهی از تولیدکنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه از ابتدای سال ۲۰۱۷ با هدف تقویت قیمتها، توافقی را برای کاهش عرضه به میزان ۱.۸ میلیون بشکه در روز به اجرا گذاشتند اما محدود شدن عرضه در سال ۲۰۱۸ باعث شده است تا کشورهای مصرف کننده بزرگ خواهان عرضه بیشتری به بازار شوند و این امر در نهایت منجبر به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شده است.

در معاملات روز پنج شنبه، تقاضای قوی برای سوخت در آمریکا که در فعالیت پالایشگاهی این کشور قابل مشاهده است و نیز از طرفی آمار بالای سفر و افت قابل توجه ذخایر نفت از کاهش بیشتر قیمتها جلوگیری کرد.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، پالایشگاه های این کشور هفته گذشته ۱۷.۷ میلیون بشکه نفت فراوری کرده اند که نشان از تقاضای قوی برای این محصولات است.

همچنین بر پایه آمار رسمی، ذخایر تجاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۵ ژوئن، ۵.۹ میلیون بشکه کاهش یافته و به مقدار ۴۲۶.۵۳ میلیون بشکه رسیده است. لازم به ذکر است تولید نفت آمریکا در مدت مذکور ثابت بوده و در رکورد ۱۰.۹ میلیون بشکه در روز ماند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جهان به ۳۳.۴۲ میلیون بشکه در روز از نفت اوپک در سال آینده نیاز خواهد داشت

جهان به ۳۳.۴۲ میلیون بشکه در روز از نفت اوپک در سال آینده نیاز خواهد داشت

اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه‌اش پیش‌بینی خود از میزان تقاضا برای نفت این سازمان در ...