خانه » اقتصاد دیجیتال » دستور لغو خرید همه مشترکان با پیام جعلی اختصاص حجم رایگان اینترنت
دستور لغو خرید همه مشترکان با پیام جعلی اختصاص حجم رایگان اینترنت
دستور لغو خرید همه مشترکان با پیام جعلی اختصاص حجم رایگان اینترنت

دستور لغو خرید همه مشترکان با پیام جعلی اختصاص حجم رایگان اینترنت

فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دستور لغو خرید همه مشترکانی که در پی پیام جعلی اختصاص حجم رایگان اینترنت اطلاع داده و گف: اپراتورها ملزم هستند در فرایند جدید برای همه سرویس ها، تایید مشترک به صورت مجزا پیش بینی نمایند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی ضمن اشاره به انتشار پیامی جعلی مبنی بر دریافت حجم رایگان اینترنت برای مشترکان اپراتور اول تلفن همراه در ایام تعطیلات عید سعید فطر بیان نمود: ۴۰۰ هزار مشترک اعتباری و ۵۰ هزار مشترک دائمی اپراتور همراه اول از طریق شماره گیری کد  USSD، این سرویس را درخواست نموده اند که برای بیشتر مشترکین اعتباری به دلیل نبود اعتبار کافی، این سرویس فعال نشده است و صرفا رزرو صورت گرفته است.

جزئیات لغو بسته حجم رایگان اینترنت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار داشت: برای مشترکین دائمی متناسب با میزان کارکرد سیم کارت، سقف اعتبار در نظر گرفته خواهد شد. همچنین پیامکی برای بسیاری از افراد ارسال شده که اعتبار کافی ندارید و برای فعال شدن این سرویس باید اعتبار خود را افزایش دهید، بنابراین برای تعداد زیادی از مشترکان دائمی نیز این سرویس فعال نشده است.

وی همچنین با اعلام اینکه خرید تمامی مشترکانی که براساس شایعه منتشر شده از طریق کد دستوری اعلام شده، بسته ۱۲۰ گیگ را انتخاب نموده اند، لغو و مصرف دیتای این مشترکان به آخرین بسته انتخابی قبل از این خرید برمی گردد، اظهار کرد: برای مشترکینی که با فعال سازی کد  USSD، از سرویس استفاده نموده اند هزینه ای در نظر گرفته نخواهد شد و در صورتی که هزینه ای هم از آن‌ها کسر شده باشد، این هزینه باز گردانده می شود.

رییس سازمان رگولاتوری در انتها ضمن اشاره به این موضع که لغو سرویس برای همه مشترکین از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود، اعلام نمود: اپراتورها ملزم هستند فرایند خود را اصلاح کرده و در فرایند جدید برای همه سرویسها، تایید مشترک به صورت جداگانه در نظر گرفته شود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*