خانه » سایر » ابلاغ سامانه ثبت حقوق و مزایا در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها
ابلاغ سامانه ثبت حقوق و مزایا در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها
ابلاغ سامانه ثبت حقوق و مزایا در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها

ابلاغ سامانه ثبت حقوق و مزایا در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها

انصاری رییس سازمان امور استخدامی و اداری کشور به ابلاغ سامانه ثبت حقوق و مزایا در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها نموده و اظهار داشت: طبق این ابلاغ، باید کلیه پرداختی های کارکنان و مدیران در خرداد ماه در سامانه وارد شود تا در دسترس مردم قرار گیرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، جمشید انصاری در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور، بیان نمود: یکی از موارد این طرح برای ایجاد سامانه اطلاع رسانی از پرداخت های مدیران می باشد که این موضوع در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم ذکر شده و در آن دولت مکلف به ایجاد سامانه و دسترسی عمومی به پرداختی ها می باشد.

وی تصریح نمود: برخلاف صحبت های برخی از نمایندگان، سامانه ثبت حقوق و مزایا توسط سازمان اداری و استخدامی طراحی شده و در اردیبهشت ماه به تمامی دستگاه ها از جمله مجلس ابلاغ شده است و از این دستگاه ها خواسته شده تا کلیه پرداختی های کارکنان و مدیران در خرداد ماه در سامانه وارد شود. قطعا بعد از وارد شدن اطلاعات، امکان دسترسی عمومی فراهم خواهد شد.

رییس سازمان امور استخدامی و اداری کشور در ادامه افزود: درخواست ما از مجلس آن است که سامانه طراحی شده را بررسی نمایند و این موضوع طی نامه ای رسمی به مجلس اطلاع داده شده است لذا دولت به تکلیف خود در ماده ۲۹ برنامه ششم عمل کرده است.

سامانه ثبت حقوق و مزایا بین مجلس و دولت

انصاری همچنین در مورد موضوع ساماندهی حقوق و مزایای مدیران نیز توضیح داد: بعد از مطرح شدن موضوع حقوق های نجومی در سال ۹۵، برخلاف این تصور که کاری صورت نگرفته است، شورای حقوق و دستمزد در ۱۱ مرداد همان سال در مصوبه ای سقف پرداختی های مدیران را مشخص کرده است. همچنین در تاریخ ۱۳ مرداد با تصمیم رییس جمهور، سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل گردید و طی آن مدیریت نظام پرداخت ایجاد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: از روز تصویب ساماندهی و مراقبت برای پرداختی های حقوق مدیران بر اساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد صورت گرفته و طی جلسه ای در مجلس به توضیح مفصل خواهیم پرداخت ولی مهم آن است که بدانیم میزان پرداختی های مدیران ارشد و مقامات کمتر از آنچه در این طرح آمده، است.

انصاری خاطرنشان ساخت: در صورت تصویب این طرح، افزایش حقوق ها در بخش هایی اتفاق خواهد افتاد و دولت موافق آن نیست پس نباید اینگونه مطرح شود که اکنون پرداختی ها بسیار زیاد است و این طرح می خواهد میزان پرداختی ها را کنترل کذده و کاهش دهد چون مصوبه شورای حقوق و دستمزد به خوبی پرداختی ها را مشخص و کنترل می کند.

وی در انتها بیان داشت: از نمایندگان می خواهیم که موارد مدنظر در این طرح را در لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری بگنجانند و قطعا دولت به مصوبات مجلس عمل خواهد کرد لذا دولت مخالف این طرح است. نمایندگان بعد از بحث و بررسی با کلیات طرح حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور مخالفت کردند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*