خانه » اخبار جهان » قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر تعرفه ها
قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر تعرفه ها
قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر تعرفه ها

قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر تعرفه ها

قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا بر اساس گزارش های منتشره شده نشان می دهد که قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا با افزایش ۲۵ درصدی تعرفه های واردات کالا از چین، به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، با توجه به آغاز جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین که به موجب آن، تعرفه واردات ۸۰۰ نوع کالا از چین ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت، بسیاری از تحلیلگران می گوریند که قیمت محصولات الکترونیکی در ایالات متحده آمریکا با افزایش ۲۵ درصدی در آینده روبرو خواهد شد و این اتفاق درنهایت به ضرر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان آمریکایی خواهد بود.

آمریکا در نظر دارد که به زودی تعرفه گمرکی ۲۵ درصدی را برای تعداد بسیار زیادی از اقلام و کالاهای وارداتی از چین اعمال نماید که محصولات و قطعات الکترونیکی نیز شامل این افزایش تعرفه خواهند شد و تاکنون به علت واردات از چین، برای شرکت های تولیدکننده همچون اپل بسیار ارزان تر بوده و از این رو محصولات با قیمت تمام شده و نهایی کمتری تولید شده است.

دلایل تغییر قیمت محصولات الکترونیکی

شایان ذکر است که دفتر تجارت ایالت متحده علت این افزایش تعرفه های گمرکی برای واردات محصولات چینی به آمریکا را قبضه بازار آمریکا و سایر کشورها توسط چین و همچنین نقض حق اختراع چینی ها از شرکت های آمریکایی اعلام کرده است.

این اقدام دولت آمریکا به صورت قطعی تمامی شرکت های کوچک و بزرگ تولیدکننده محصولات الکترونیکی در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار خواهد داد زیرا اغلب این شرکت ها در چین کارخانه هایی را احداث کرده اند و بسیاری از قطعات موردنیاز خود را در این کارخانه های چینی با قیمت تمام شده کمتری تولید و نیاز قطعاتی خود را تامین می کنند.

در روزهای اخیر چین نیز در اقدام تلافی جویانه تعرفه های ۱۵ تا ۲۵ درصدی را بر ۲٫۷۵ میلیارد دلار از محصولات وارداتی از آمریکا اعمال خواهد کرد.

یکی از محصولات عمده صادراتی آمریکا به بازار چین محصولات کشاورزی می باشد به نحوی که کشاورزان کالیفرنیایی که پسته و بادام می کارند نگران آسیب دیدن از جنگ تجاری هستند زیرا این تعرفه ها محصولات آنها را در بازار چین گرانتر میکند و راه را برای محصولات کشورهای دیگر از جمله پسته ایران هموار خواهد ساخت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*