خانه » اخبار جهان » تحریم های جدید آمریکا علیه ایران علت خروج اوبر بانک اتریش از ایران
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران علت خروج اوبر بانک اتریش از ایران
تحریم های جدید آمریکا علیه ایران علت خروج اوبر بانک اتریش از ایران

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران علت خروج اوبر بانک اتریش از ایران

اوبر بانک اتریش اطلاع داد با توجه به افزایش ریسک فعالیت شرکت های اروپایی در ایران به دلیل تحریم های جدید آمریکا از بازار ایران خارج خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در ماه سپتامبر سال گذشته اوبر بانک اتریش با ایران قراردادی امضا کرد و به موجب آن می توانست نسبت به تامین مالی پروژه های داخل ایران اقدام نماید.

اوبر بانک یکی از جمله اولین بانک های اروپایی بود که از زمان توافق هسته ای ایران با شش کشور دیگر در سال ۲۰۱۵ و رفع بسیاری از تحریم ها علیه ایران دست به چنین کاری زده بود.

با توجه به شرایط جدید چشم انداز همکاری ها با روی کار آمدن دونالد ترامپ تغییر کرده و وی ماه گذشته با اعلام خبر خروج آمریکا از برجام وضع تحریم های جدید آمریکا را اعلام نمود. علیرغم این اعلام امضا کنندگان اروپایی گفته اند خواهان باقی ماندن توافق هستند و بسیاری از شرکت ها نگرانی خود را از افزایش ریسک معامله با ایران ابراز کرده اند.

نتایج تحریم های جدید آمریکا

اوبر بانک همچنین در سایت خود اطلاع داد: اوبربانک در دو سال اخیر از مشتریان زیاد و همچنین کسب و کار آن ها در ایران حمایت کرده ولی خطری که به واسطه تحریم های ثانویه آمریکا برای شرکت های اروپایی به وجود آمده است ما را مجبور به عقب نشینی می کند.

این بانک اروپایی که پیشتر اقداماتی احتیاطی را برای تامین مالی پروژه های ایران اتخاذ کرده بود اطلاع داده که تراکنش ها و اعتبارنامه های مربوط به ایران منحصرا برای قراردادهایی میسر خواهد بود که تا قبل از تاریخ هشتم می سال جاری (۱۸ اردیبهشت) امضا شده باشند.

این بانک همچنین اعلام کرد که مشتریان خود را تشویق می کند تا معاملات مربوط به ایران را سریعا انجام دهند زیرا  به احتمال زیاد از تاریخ چهارم نوامبر (۱۳ آبان) به بعد پرداخت های جدید ممکن نخواهد بود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انحصار یک ارز خارجی یا تمرکز روی یک ارز به صلاح کشورمان نیست

انحصار یک ارز خارجی یا تمرکز روی یک ارز به صلاح کشورمان نیست

محمدرضا شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: به طور کلی انحصار یک ارز ...