خانه » اخبار جهان » ادامه روند نزولی در بورس های آسیایی با افزایش نرخ بهره آمریکا
ادامه روند نزولی در بورس های آسیایی با افزایش نرخ بهره آمریکا
ادامه روند نزولی در بورس های آسیایی با افزایش نرخ بهره آمریکا

ادامه روند نزولی در بورس های آسیایی با افزایش نرخ بهره آمریکا

اغلب بورس های آسیایی با افزایش نگرانی ها از بروز موج جدیدی از تنش های تجاری بین چین و آمریکا و نیز افزایش نرخ بهره آمریکا، روندی نزولی در پیش گرفتند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، یکی از عوامل اصلی در روند منفی بورس های آسیایی، انتشار آمارهای اقتصادی چین است که سطح ضعیف برای خرده فروشی و سرمایه گذاری شهری می باشد. این مساله می تواند باعث کاهش رغبت سرمایه گذاران و افزایش عدم اطمینان آن ها به دومین اقتصاد بزرگ جهان نیز شود.

در معاملات روز جاری، شاخص  ام اس سی آی بورس های منطقه آسیا و اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۵ درصد و شاخص کسپی کره جنوبی ۱.۲ درصد با کاهش مواجه شدند. در هنگ کنگ شاخص نیز هانگ سنگ ۰.۲ درصد نزول کرده ولی شاخص نیک کی ۲۲۵ توکیو ۰.۴ درصد بالا رفت.

نرخ بهره آمریکا از ۱.۷۵ درصد به ۲ درصد رشد داشته است که نشان دهنده تقویت اوضاع اقتصادی آمریکا نیز می باشد. ماسایوکی کیچاکاوا استراتژیست کلان موسسه سومومیتو است منیجمنت اظهار داشت: رویکرد بانک مرکزی آمریکا به تدریج تهاجمی تر شده است.

واکنش بورس های آسیایی به نرخ بهره آمریکا

نوریهیرو فوجیتو استراتژیست سرمایه گذاری بانک مورگان استنلی نیز توضیح داد: وقتی تحولات نگاه می کنید هشت عضو هیات مدیره بانک مرکزی خواهان افزایش دو مرتبه در نرخ بهره تا پایان سال و هفت نفر نیز خوهان یک مرتبه افزایش تا پایان سال هستند و در نتیجه رای یک نفر می تواند معادلات را تغییر دهد.

در بورس وال استریت نیز شاخص  اس اند پی با ۰.۴ درصد کاهش و نزدک کامپوزیت با ۰.۱۱ درصد کاهش به کار خود خاتمه دادند. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری نیز در ۲.۹۵۳ درصد بسته شد.

در بازار ارز جهانی نیز هر یورو به ۱.۸۰۱ دلار و هر دلار به ۱۱۰.۱۹ ین رسیده است. شاخص دلار نیز با اندکی کاهش در سطح ۹۳.۵۰۱ واحد ماند و نیز هر بشکه نفت خام آمریکا بدون تغییر نسبت به روز قبل و در سطح ۶۶.۶۷ دلار در هر بشکه معامله شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رکوردزنی‌ها در وال‌استریت و باقی ماندن سهام آسیایی نزدیک به اوج یک دهه

رکوردزنی‌ها در وال‌استریت و باقی ماندن سهام آسیایی نزدیک به اوج یک دهه

بر اساس گزارش رویترز، پیرو یک روز دیگر از رکوردزنی‌ها در وال‌استریت ، سهام آسیایی ...