خانه » اخبار جهان » سقوط بورس های جهانی به دنبال منازعات رهبران گروه ۷ با آمریکا
سقوط بورس های جهانی به دنبال منازعات رهبران گروه 7 با آمریکا
سقوط بورس های جهانی به دنبال منازعات رهبران گروه ۷ با آمریکا

سقوط بورس های جهانی به دنبال منازعات رهبران گروه ۷ با آمریکا

منازعات رهبران گروه ۷ با آمریکا به دلیل اختلافات بر سر اعمال تعرفه های وارداتی تشدید شده و به دنبال این رخداد، بیشتر بورس های جهانی در واکنش به این تحولات وارد محدوده قرمز شده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در معاملات روز جاری بورس های آسیایی، شاخص  نیک کی ۲۲۵ بورس توکیو با ۰.۶ درصد کاهش به کار خود پایان داده است و شاخص هانگ سنگ بورس هنگ کنگ نیز شاهد ۱.۸ درصد افت بوده است.

اما بورس‌های اروپایی نیز در معاملات خود از روند بورس های آسیایی تبعیت کرده و در آلمان، شاخص دکس ۳۰  با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۲۷۶۶.۵۵ واحد  و نیز در لندن، شاخص  قوتسی ۱۰۰ با ۰.۳ درصد کاهش در سطح ۷۶۸۱.۰۷ واحدی به کار خود پایان داد.

دامنه این این کاهش در ایتالیا و فرانسه نیز مشاهده شد به نحوی که شاخص  کک ۴۰ بورس پاریس به ۵۴۵۰.۲۲ واحد و شاخص فوتسی ام ای بی میلان با ۱.۹ درصد کاهش به ۲۱۳۵۵ واحد رسیده است.

افزایش تنش های رهبران گروه ۷

فواد رزاق زاده  نیز اظهار داشت: توجه بازارها به تنش های تجاری نشست سران گروه ۷ که در کانادا در حال برگزاری است معطوف شده و این چنین به نظر می رسد که دونالد ترامپ با مخالفت جهانی روبه رو شده است.

جسپر لالر تحلیل گر موسسه کپیتال گروپ لندن نیز توضیح داد: مشخص نبودن نتیجه مذاکرات این نشست، سرمایه گذاران را عصبی و بازار را با افت مواجه کرده است. به نظر می رسد نشست پر تنش گروه ۷ در کبک کانادا، عامل اصلی قرمزپوش شدن بازارها باشد، سرمایه گذاران نگرانند هیچ چیز حل نشود و حتی ممکن است ترامپ رویکرد تهاجمی تری در پیش بگیرد.

طی هفته جاری عوامل متعدد جهانی بر روند بازارهای سهام موثر خواهند بود که از جمله این موارد می توان به نشست هفتگی بانک مرکزی آمریکا، نشست بانک های مرکزی اروپا و ژاپن و دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سنگاپور اشاره کرد.

به نظر می رسد جنگ و جدل پیش از برگزاری اجلاس گروه ۷ که روز گذشته در کبک کانادا آغاز شد، نشان از جنگی تند و تیز در درون گروه ۷ خواهد داشت. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز پیش بینی کرده است که مذاکراتی محکم بر سر تجارت انجام خواهد شد اما برخی اعضای گروه ۷ مثل ژاپن و ایتالیا کمتر احتمال دارد که بخواهند رئیس جمهوری آمریکا را به چالش بکشند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وضعیت ثبات در بازار ارز کشور با ارزیابی بانک مرکزی

وضعیت ثبات در بازار ارز کشور با ارزیابی بانک مرکزی

ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی با بررسی آخرین وضعیت موجود در بازار ارز ...