خانه » عمومی اقتصاد » مصرف برق مشترکان تهرانی نیازمند مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی
مصرف برق مشترکان تهرانی نیازمند مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی
مصرف برق مشترکان تهرانی نیازمند مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی

مصرف برق مشترکان تهرانی نیازمند مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی

خوش خلق مدیرعامل برق منطقه ای استان تهران اعلام نمود: اگر مصرف برق مشترکان تهرانی مانند سال گذشته باشد قطعا با مشکلاتی در زمینه مصرف برق مواجه خواهیم شد، اما اگر مدیریت مصرف صورت گیرد جای نگرانی برای این مشکلات وجود نخواهد داشت.

به گزارش ای آر اقتصاد غلامرضا خوش خلق در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب که باران در نقاط مختلف استان تهران باریده است، ادامه داد: اگر چه این بارندگی ها در بهبود وضعیت منابع آبی تاثیر گذار بوده است ولی در حوزه برق باید دید که چه میزان آب در پشت سدهای کشور جمع شده است.

مدیرعامل برق منطقه ای استان تهران همچنین افزون کرد: در حال حاضر نشانه هایی مبنی بر بهبود وضعیت مصرف برق مشترکان تهرانی وجود ندارد، ولی اگر هوا در روزهای آینده مثل شرایط فعلی باشد می توانیم نسبت به تابستان امیدوار بوده و  قطعا در این شرایط میزان مصرف برق مشترکان کاهش پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با تاکید بر این مساله که تلاش می کنیم تا تابستان سال جاری را بدون هیچ مشکلی در حوزه تامین برق پشت سر بگذاریم، اظهار داشت: تقاضای ما از مردم این است که در مصرف برق صرفه جویی و مدیریت داشته باشند تا دچار چنین مشکلاتی نشویم.

مصرف برق مشترکان تهرانی نیازمند مدیریت

خوش خلق ضمن بیان این که قبل از شروع ایام پیک برنامه ریزی برای این ایام آغاز خواهد شد، توضیح داد: با برگزاری جلسات متعدد به دنبال کنترل ایام پیک می باشیم و پیش بینی می شود که در صورت مدیریت مصرف مشترکان با مشکل خاصی مواجه نشویم.

قبلا نیز اعلام شده بود که در حوزه تهران، قم و البرز که ۲۵ درصد کل مشترکان کشور را در خود جای داده است نگرانی برای خاموشی وجود ندارد، چرا که هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی‌ شده ای در این سه حوزه پیش بینی نشده است.

تهران به عنوان پایتخت کشور بخش عمده ای از مصرف انرژی کشور را به خود اختصاص داده و بخش عمده ای از پیش بینی هایی که در خصوص احتمال خاموشی در کشور وجود دارد به خاطر مصرف بالای انرژی در تهران است.

در حال حاضر ۴۳۷۰۰۰۰ مشترک در تهران وجود دارد  که از این تعداد مشترکین صنعتی بزرگ ولتاژ اولیه ۴۰۱ اشتراک، مشترکین  اداری – تجاری ولتاژ اولیه ۲۰۸۶ اشتراک و مشترکان منابع آب شرب ولتاژ اولیه ۱۰۲ اشتراک را شامل می شود. همچنین سهم مشترکین خانگی و کسبه ۳۸۸۲۷۶۳ اشتراک بوده و سایر مشترکین نیز ۲۵۴۴۷۷ اشتراک را در بر می گیرد.

مقدار پیک بار در تهران ۴۱۵۹ مگاوات تخمین زده می شود که سهم صنایع بزرگ ۲۵۰ مگاوات، ساختمان‌های اداری ۸۹۰ مگاوات و سهم تامین منابع آب شرب ۴۰ مگاوات ثبت شده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*