خانه » اخبار جهان » متاثر شدن احتمالی صادرات نفت از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران
متاثر شدن احتمالی صادرات نفت از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران
متاثر شدن احتمالی صادرات نفت از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران

متاثر شدن احتمالی صادرات نفت از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران

برخی پالایشگاه ها در کشورهای اروپایی به دنبال نگرانی نسبت به متاثر شدن از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، خرید نفت از ایران را محدود می کنند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، برخی شرکتهای اروپایی در کشورهایی مانند فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و یونان ظاهرا اعلام نموده اند که در برابر تحریم های آمریکا ریسک نکرده و با بازگشت تحریم های آمریکا نمی توانند نفتکش و بیمه گرانی را پیدا کنند که صادرات نفت ایران به اروپا را تسهیل نمایند.

صادرات نفت ایران در ماه‌های اخیر به حدود ۲.۵ میلیون بشکه در روز رسیده بود و در ماه آوریل سال جاری پیش از اعلام تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته ای بین المللی با تهران، به بالاترین رکورد خود صعود کرده بود.

همچنین صادرات نفت ایران در ماه می بالاتر از میانگین صادرات سال جاری بوده است اما اکنون بر اساس اعلام برخی شرکت ها به نظر می رسد اروپایی ها به دنبال کاهش خرید نفت ایران می باشند.

واکنش به بازگشت تحریم های آمریکا

این در حالی است که صادرات نفت ایران به اروپا تنها حدود یک پنجم از کل صادرات نفت ایران بوده و عمده صادرات ایران به آسیا به خصوص کشورهای چین و هند صورت می پذیرد.

یک مقام بلندپایه در شرکت ساراس ایتالیا نیز به رویترز اعلام نمود: ما نمی توانیم با آمریکا مقابله نماییم. هنوز معلوم نیست دولت آمریکا چه کاری انجام خواهد داد اما در عمل ما ممکن است دچار مشکلاتی شویم.

همچنین منابع آگاه به رویترز اطلاع دادند شرکت توتال فرانسه پس از مهلت ۱۸۰ روزه که در چهارم نوامبر به پایان خواهد رسید، از آمریکا برای ادامه تجارت نفت با ایران درخواست معافیت نخواهد کرد ولی شرکت سپسای اسپانیا نیز امیدوار است بتواند یک معافیت شش ماهه را برای تجارت نفت با ایران دریافت کند.

ایران در ماه می حدود ۳۰۰ هزار بشکه میعانات گازی و حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام صادر کرد ه است که صادرات نفت خام ایران در ماه می به دلیل تعمیرات پالایشگاه های داخلی از میانگین بالاتر بوده است. ایران در سال ۹۶، به طور میانگین ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار بشکه در روز نفت‌خام صادر کرد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان بدون جایگزین است

نفت ایران در بازار پرتقاضای نفت جهان بدون جایگزین است

زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: تأمین پایدار و باثبات نفت مورد نیاز مشتریان یکی از ...