خانه » بازرگانی » توزیع کالاهای اساسی برای افزایش قدرت خرید خانوارهای کارگری
توزیع کالاهای اساسی برای افزایش قدرت خرید و بهبود وضع معیشت خانوارهای کارگری
توزیع کالاهای اساسی برای افزایش قدرت خرید و بهبود وضع معیشت خانوارهای کارگری

توزیع کالاهای اساسی برای افزایش قدرت خرید خانوارهای کارگری

حاج اسماعیلی کارشناس بازار کار، بیان داشت سیاست هایی نظیر توزیع کالاهای اساسی به منظور افزایش قدرت خرید و بهبود وضع معیشت خانوارهای کارگری و مستمری بگیر باید در پیش گرفته شود.

به گزارش ای آر اقتصاد حمید حاج اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: وقوع برخی تحولات منطقه ای و جهانی نظیر افزایش قیمت طلا، نوسانات ارزی و مواردی از این دست توانسته است بر معیشت کارگران و بازنشستگان و قشر حداقل بگیر تاثیر گذاشته و به همین دلیل در چنین شرایطی باید با اتخاذ سیاست های مناسب مانند توزیع کالاهای اساسی فشار بر طبقات محروم و ضعیف را کاهش داد.

وی در اداه افزود: البته یکی از این راهکارها، سیاست توزیع سبد کالا و اقلام مورد نیاز خانوارهای کارگری و مستمری بگیر می باشد که باید در چندین نوبت صورت گرفته و برای اینکه از جمعیت بازنشسته، کارگر و کارمند حمایت نماییم به پرداخت یارانه ای نیازمندیم.

توزیع کالاهای اساسی برای کارگران و بازنشستگان

این کارشناس حوزه کار ضمن بیان این مطلب که دولت برای گروه های کم درآمد کارگری، کارمندی و مستمری بگیر، وام ودیعه مسکن در نظر بگیرد، افزون کرد: متاسفانه سیاست ها در بخش مسکن،‌ فنی و هماهنگ نبوده و در بخش مسکن بعضا تبلیغات غیرفنی صورت گرفته و به جهش قیمت مسکن منجر می‌شود، این در حالی است که بخش اعظمی از دریافتی کارگران و حداقل بگیران صرف اجاره بهای مسکن می‌شود.

حاج اسماعیلی همچنین با اشاره به هزینه های بالای درمان و پایین بودن حقوق بازنشستگان و کارگران نیز بیان نمود: معتقدم به جای دعواهای بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، باید شرایط استفاده از بیمه درمان را برای مشمولان قانون کار و مستمری بگیران تسهیل نماییم تا کسانی که بیمه تامین اجتماعی دارند، بتوانند از مراکز بهداشتی خصوصی، دولتی و دانشگاه ها استفاده نمایند و هزینه کمتری پرداخت کنند.

وی همچنین بیان داشت: برای افزایش قدرت خرید خانوارهای کارگری و بازنشستگان، در کنار ارائه خدمات رفاهی،‌ آموزشی، درمانی و اختصاص ودیعه مسکن به این قشر، توزیع کالای اساسی به اقشار ضعیف و کم درآمد باید در دستور کار قرار گیرد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*