خانه » بازرگانی » تصویب قیمت خرده‌ فروشی سیگار توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تصویب قیمت خرده‌ فروشی سیگار توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
تصویب قیمت خرده‌ فروشی سیگار توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

تصویب قیمت خرده‌ فروشی سیگار توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

در راستای موضوع ماده ۲۲ و ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قیمت خرده‌ فروشی سیگار برای سال جاری الام شد که بر  اساس این اعلام قیمت هر نخ سیگار از ۷۵ تا حدود ۱۱۵۰ تومان می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستگاه های کاشف محصولات دخانی در هنگام تنظیم صورت جلسه کشف محصولات دخانی قاچاق باید ارزش این محموله ها را نیز در آن قید نمایند.

برای این منظور مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در ابتدای هر سال با توجه به هماهنگی به عمل آمده با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تنظیم و ابلاغ فهرست قیمت محصولات دخانی به دستگاه های ذیربط ‌اقدام نموده و این فهرست به سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارسال شده است.

تغییر قیمت خرده‌ فروشی سیگار

همچنین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز طی نامه ای فهرست یاد شده را به کلیه دبیران کمیسیون های برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان های سراسر کشور نیز ابلاغ کرده است.

لازم به ذکر است بر اساس این فهرست قیمت هر نخ سیگار موجود در بازار در حال حاضر از  ۷۵ تا حدود ۱۱۵۰ تومان بوده و کلیه محصولات دخانی عرضه شده در سطح بازار باید قیمت خرده فروشی تعیین شده ای داشته باشند.

همچنین در بند (م) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ رقم جدید برای عوارض سیگار وضع شده است که شامل ۷۵ ریال برای هر نخ سیگار با نشان ایرانی، ۱۵۰ ریال برای هر نخ تولید مشترک، ۲۵۰ ریال برای هر نخ تولید داخل با نشان بین المللی و ۶۰۰ ریال برای هر نخ سیگار وارداتی می باشد که این افزایش از ابتدای اردیبهشت امسال به اجرا درآمد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*