خانه » اخبار جهان » بازگشت میزان تولید نفت روسیه به سطح تولید نفتی در اکتبر سال ۲۰۱۶
بازگشت میزان تولید نفت روسیه به سطح تولید نفتی در اکتبر سال 2016
بازگشت میزان تولید نفت روسیه به سطح تولید نفتی در اکتبر سال ۲۰۱۶

بازگشت میزان تولید نفت روسیه به سطح تولید نفتی در اکتبر سال ۲۰۱۶

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه بیان نمود: بازگشت به سطح تولید نفتی که در اکتبر سال ۲۰۱۶ وجود داشت مبنای توافق فعلی با اوپک برای کاهش میزان تولید نفت روسیه قرار گرفته است و یکی از گزینه ها برای تسهیل محدودیت های عرضه است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، رویترز گزارش داد: عربستان سعودی و روسیه در بحبوحه نگرانی ها نسبت به رشد بیش از حد قیمت ها، سرگرم بحث درباره افزایش تولید نفت اوپک و غیراوپک برای تسهیل محدودیت ۱۷ ماهه عرضه می باشند.

وزیر انرژی روسیه به خبرنگاران اعلام نمود: زمانی که توافق کاهش تولید را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کردیم درباره چنین احتمالی (بازگشت به میزان تولید نفت روسیه در اکتبر سال ۲۰۱۶) صحبت کرده بودیم، اما تصمیم برای اقدام به آن در ژوئن گرفته خواهد شد. وی همچنین به دیدار کشورهای اوپک و غیراوپک اشاره داشت که روزهای ۲۲ و ۲۳ ژوئن در وین برگزار خواهد شد.

توافق فعلی نفتی در اول ژانویه سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمده است که  هدف آن کاهش سطح ذخایر و تقویت قیمت ها بوده و مقرر شده است تولید مشارکت‌ نندگان مجموعا ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

تغییرات میزان تولید نفت روسیه

میزان تولید نفت روسیه در اکتبر سال ۲۰۱۶ به ۱۱.۲۴۷ میلیون بشکه در روز رسیده بود که بالاترین رکورد ۳۰ سال گذشته به شمار می رود و این کشور متعهد شد میزان تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده و به مقدار ۱۰.۹۴۷ میلیون بشکه در روز برساند.

روسیه در ماه‌های مارس و آوریل سال  میلادی جاری به توافق نفتی به طور کامل پایبند نبوده و تولیدش به ۱۰.۹۷ میلیون بشکه در روز رسید که این مقدار تولید بالاترین میزان در ۱۱ ماه گذشته بوده است.

قیمت نفت ماه جاری به ۸۰ دلار در هر بشکه رسیده است که بالاترین قیمت از اواخر سال ۲۰۱۴ بود. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه نیز اواخر هفته گذشته اعلام نمود که قیمت ۶۰ دلاری نفت برای روسیه مناسب است. نواک در ادامه تصریح نمود: انتظار دارم در نتیجه اقدام آمریکا در خروج از برجام و اعمال مجدد تحریم ها علیه تهران تولید نفت ایران بیش از ۱۰ درصد کاهش یابد.

روسیه و عربستان سعودی در پی تحریم صادرات نفت ایران از سوی کاخ سفید اقدام به افزایش تولید نفت گرفته اند البته در این میان بحران سیاسی و تحریم ها علیه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت آمریکای جنوبی، ونزوئلا نیز تاثیر فراوانی داشته است. هفته گذشته آژانس بین المللی انرژی اعلام کرده بود که کشورهای تولید کننده نفت بدلیل تحریم نفت صادراتی ایران می توانند تولیدات نفت خود را افزایش دهند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

احتمال عدم افزایش قیمت گریدهای نفتی سبک عربستان سعودی

احتمال عدم افزایش قیمت گریدهای نفتی سبک عربستان سعودی

پیش بینی می شود عربستان سعودی قیمت گریدهای نفتی سبک خود برای آسیا را در ...