خانه » اخبار جهان » نسخه جدید نرم افزار گوگل لنز با امکان انتخاب هوشمند متن و جست و جوی سریع
نسخه جدید نرم افزار گوگل لنز با امکان انتخاب هوشمند متن و جست و جوی سریع
نسخه جدید نرم افزار گوگل لنز با امکان انتخاب هوشمند متن و جست و جوی سریع

نسخه جدید نرم افزار گوگل لنز با امکان انتخاب هوشمند متن و جست و جوی سریع

نرم افزار گوگل لنز در جدیدترین به روزرسانی خود امکان انتخاب هوشمند متن و جست وجوی لحظه ای را در اختیار کاربرانش قرار داده است. از آنجا که گوگل در جریان کنفرانس توسعه دهندگان google I/O ۲۰۱۸  توجه ویژه خود به  فناوری هوش مصنوعی و کاربردهای اختصاصی آن را نشان داده بود، با انتشار نسخه های جدید و به روزرسانی از نرم افزارهای توسعه داده شده خود تلاش می کند کاربران را از خدمات این فناوری بهره مند سازد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، کاربران نرم افزار گوگل لنز بر اساس این قابلیت قادر خواهند بود از انتخاب هوشمند متن، جست وجوی بی درنگ و قابلیت شناسایی اماکن عمومی و اشیای ناشناس که همگی مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی هستند، بهره‌مند شوند. این قابلیت ها می تواند برای بسیاری از کاربران که در شهر و کشورهای غریب و ناشناس زندگی یا سفر می کنند، مفید و کاربردی باشد.

نرم افزار گوگل لنز بر روی تمامی گوشی‌های مجهز به سیستم عامل اندروید قابل نصب و استفاده بوده به نحوی که این اپلیکیشن در آخرین نسخه آن با دوربین اصلی برخی از گوشی هوشمند نیز ادغام شده است. همچنین کاربران در صورت نیاز به پیدا کردن اطلاعات خاص می توانند به صورت مستقیم و برروی دوربین خود گوشی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

گوگل همچنین اعلام کرده است که گوگل لنز با اپلیکیشن دوربین تعداد زیادی از گوشی های اندرویدی ادغام خواهد شد و در نتیجه کاربران گوگل لنز قادر خواهند بود با گرفتن دوربین گوشی مقابل اشیاء، اجسام و اماکن موردنظر خود، اطلاعات مختلف موردنظر خود را در مورد آن بیابند.

قابلیت های جدید نرم افزار گوگل لنز

قابلیت انتخاب هوشمند متن نیز بدان معناست که کاربران با گرفتن دوربین جلوی یک متن، می توانند بدون نیاز به کپی کردن متن در اپلیکیشن دیگری، متوجه معانی کلمات شده و یا اطلاعات بیشتری در مورد آن متن نیز به‌ دست آورند.

ویژگی جست وجوی بی‌درنگ نیز هنگام درخواست اطلاعات بیشتر در مورد موضوع خاصی کاربرد دارد که کاربر می تواند با گرفتن دوربین گوشی در کسری از ثانیه داده های مربوط به موضوع جست‌وجو شده را بدست آورد.   ویژگی Style Match در گوگل لنز نیز در مواقع خرید اینترنتی و خرید کالا در محیط فضای مجازی کاربرد دارد.

گوگل که یک شرکت آمریکایی فعال در حوزه فناوری اطلاعات شامل جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات، نرم‌افزار و سخت‌افزار می باشد طی سال های اخیر با رشد و توسعه فناوری هوش مصنوعی سعی در بهبود نرم افزاری برای محصولات خود می باشد که محصول گوگل نیوز نیز چند روز پیش با استفاده از همین فناوری رونمایی و در دسترس عموم قرار گرفت.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*