خانه » اخبار جهان » واکنش بورس های آسیایی به احتمال افزایش تعرفه واردات خودرو آمریکا
واکنش بورس های آسیایی به احتمال افزایش تعرفه واردات خودرو آمریکا
واکنش بورس های آسیایی به احتمال افزایش تعرفه واردات خودرو آمریکا

واکنش بورس های آسیایی به احتمال افزایش تعرفه واردات خودرو آمریکا

با اعلام برنامه جدید دولت ترامپ برای اعمال تعرفه بر واردات خودرو، بورس های آسیایی در معاملات روز جاری با رشد منفی روز کاری خود را خاتمه دادند. اتاق بازرگانی آمریکا اطلاع داد تحقیقات روی اعمال تعرفه بر وادارات خودرو را طبق ماده ۲۳۲ قانون ۱۹۶۲ آغاز نموده که این اقدام می تواند در ادامه اعمال تعرفه بر وادارات فولاد و آلمینیوم باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بورس های آسیایی طی امروز در واکنش به این خبر روندی نزولی پیش گرفتند به نحوی که شاخص ام اس سی ای بورس های منطقه آسیا – اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ژاپن نیز شاخص  نیک کی ۲۲۵ کار خود را با کاهش ۱.۲ درصدی به پایان برد. در کره جنوبی نیز این افت وجود داشت و شاخص  کسپی ۰.۳ درصد پایین تر آمد.

ترامپ همچنین در اقدام منفی دیگری برای بازارهای سهام جهانی، از روند مذاکرات تجاری با چین اعلام نارضایتی نموده و بیان نمود: خواهان ایجاد یک ساختار متفاوت برای تجارت با چین می باشد. وزارت بازرگانی چین نیز در واکنش به این اظهارات در اعلام کرد متعهد به کاهش مازاد تجاری این کشور با آمریکا نشده است.

واکنش بورس های آسیایی به افزایش تعرفه واردات خودرو

در کشور چین نیز شاخص سی اس آی ۳۰۰ با ۰.۱ درصد کاهش روبرو شد. ترامپ درباره برگزاری نشست با رهبر کره شمالی ابراز تردید کرد. شان الیور کارشناس اقتصادی ارشد موسسه  ای ام پی کپیتال گفت: سر و صدای زیادی از طرف ترامپ شنیده می شود که تجارت با چین، تعرفه ها و نشست با رهبر کره شمالی روی معاملات بازار تاثیر زیادی داشته اند.

در پی این اتفاقات بازده اوراق دو ساله وزارت خزانه داری آمریکا رکورد جدیدی را ثبت کرده و به ۲.۵۱۲۱ واحد رسید البته بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله از سطح بالای سه درصد عقب نشست و به ۲.۹۸۲۵ واحد رسید.

دلار نیز که در روزهای اخیر یکه تاز میدان ارزهای جهانی بود با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به ین به ۱۰۹.۴۴ ین رسید. یورو نیز روندی افزایشی داشته و با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۱۷۰۹ دلار رسید. شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای مهم جهانی با ۰.۲ درصد کاهش به ۹۳.۸۳۹ واحد رسید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*