خانه » بازرگانی » افزایش متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی انواع چیپس و پفک در سال ۱۳۹۷
افزایش متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی انواع چیپس و پفک در سال ۱۳۹۷
افزایش متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی انواع چیپس و پفک در سال ۱۳۹۷

افزایش متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی انواع چیپس و پفک در سال ۱۳۹۷

سید مهدی رضوی دبیر اتحادیه چیپس، اسنک و فرآورده های غلات کشور از افزایش متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی انواع چیپس و پفک در سال ۱۳۹۷ اطلاع داد. به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از ایسنا، رضوی ضمن اشاره به این مطلب که در سال ۱۳۹۶ قیمت انواع چیپس و پفک با افزایش نیافته است، اظهار نمود: در سال جاری تولید کنندگان با توجه به افزایش هزینه های مربوط به حمل و نقل، دستمزد، کارتن، سلفون و بسته بندی درخواستی را به اتحادیه چیپس، اسنک و فرآورده های غلات ارائه نمودند تا قیمت این محصولات افزایش یابد.

وی همچنین اظهار داشت: در نهایت با افزایش قیمت انواع چیپس و پفک در سال جاری موافقت شده است و شاهد افزایش متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصدی قیمت ها همزمان با افزایش وزنی این محصولات هستیم.

دبیر اتحادیه چیپس، اسنک و فرآورده های غلات در ادامه با اشاره به این که علاوه بر افزایش قیمت چیپس و پفک وزن این محصولات نیز افزایش پیدا کرده است، توضیح داد: در کنار افزایش قیمت انواع چیپس و پفک وزن انواع این محصولات نیز افزایش یافته و به طور متناسب با یکدیگر رشد پیدا کرده است.

نظارت اداره استاندارد بر چیپس و پفک

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود شایبه‌های مختلف در ارتباط با عدم صحت وزن انواع چیپس تصریح نمود: این مساله درست نیست، چرا که سازمان ملی استاندارد به صورت مداوم انواع نمونه برداری، کنترل و بازرسی ها را انجام می دهد و به هیچ وجه نمی توان وزن‌ محصولات را کمتر از میزان درج شده بر بسته بندی آن روانه بازار کرد.

رضوی همچنین درباره پایین بودن کیفیت برخی محصولات تولیدی به ویژه در حوزه چیپس، بیان داشت: مقوله کیفیت یک بحث رقابتی بوده و برخی برندها نسبت به برندهای دیگر از نظر کیفی دارای برتری می باشند و این مشتریان هستند که تصمیم می‌گیرند از کدام محصول استفاده نمایند.

بر اساس بررسی های صورت گرفته طی سال گذشته افزایش قیمتی در این حوزه رخ نداده که در سال جاری با افزایش قیمت دستمزد و نیز از طرفی با افزایش سایر هزینه های تولیدی محصولات، تولیدکنندگان نسبت به ارائه درخواست افزایش قیمت محصولات تولیدی خود اقدام نموده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*