خانه » اخبار جهان » افزایش شدید آمار جرائم و تقلب مالی و اقتصادی در دنیا طی سال گذشته
افزایش شدید آمار جرائم و تقلب مالی و اقتصادی در دنیا طی سال گذشته
افزایش شدید آمار جرائم و تقلب مالی و اقتصادی در دنیا طی سال گذشته

افزایش شدید آمار جرائم و تقلب مالی و اقتصادی در دنیا طی سال گذشته

موسسه پی دبلیو سی گزارش کرد که ۴۹ درصد موسسات مالی جهان اعلام نموده اند قربانی جرائم و تقلب مالی و اقتصادی شده اند. این موسسه با نظرسنجی از ۷۲۰۰ پاسخ دهنده حقیقی و حقوقی در ۱۲۳ کشور جهان گزارشی را برای شناسایی روش های تقلب مالی و جرائم اقتصادی به منظور کمک به تعیین استراتژی نهادهای مالی و ناظر تنظیم کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در این گزارش بنابه اظهارات این موسسه امسال شمار پاسخ دهندگانی که اعلام کرده اند قربانی تقلب های مالی شده اند به ۴۹ درصد رسیده است که این میزان بالاترین مقدار از زمان برگزاری این نظرسنجی در سال ۲۰۰۱ میلادی به شمار می رود.

رشد آمار تقلب مالی و جرائم اقتصادی در دنیا

این افزایش از طرفی به دلیل افزایش آگاهی عمومی نسبت به جرائم مالی و از سوی دیگر به دلیل توسعه بدافزارها و ابزارهای با تکنولوژی بالا توسط مجرمان برای امور مجرمانه می باشد.

جرائم مالی در قاره آفریقا بیش از سایر قاره‌ ای جهان رد داشته است و ۶۲ درصد پاسخ دهندگان آفریقایی اظهار کرده اند دست کم یک بار قربانی مجرمان مالی شده اند در حالی که منطقه خاورمیانه با ۳۲ درصد کمترین نرخ را دارد.

این موسسه به این نتیجه رسیده که میزان مخارج شرکت ها برای مقابله با فعالیت های متقلبانه افزایش پیدا نموده و ۴۴ درصد پاسخ دهندگان اعلام کرده اند در نظر دارند هزینه های امنیت مالی خود را افزایش دهند و ۵۴ درصد پاسخ دهندگان اعلام نموده اند دست کم یک بار در ۲ سال گذشته به برآورد ریسک وقوع جرائم مالی در واحد های تحت نظر خود اقدام نموده اند.

میزان شرکت هایی که طی سال گذشته با جرائم مالی صورت گرفته دچار زیان به مقدار کمتر از ۱۰۰ هزار دلاری شده اند ۴۵ درصد و شرکت هایی که زیان ۵۰ میلیون دلار و بیشتر را متحمل شده اند نیز ۵ درصد بوده است.

همچنین به گفته این موسسه، سنگاپور یکی از بالاترین نرخ های جرائم اقتصادی و تقلب های مالی را به خود اختصاص داده و ۳۵ درصد سازمان ها و شرکت های سنگاپوری در ۲ سال گذشته قربانی جرائم مالی شده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*