خانه » خودرو و حمل و نقل » اعلام جزئیات طرح نوسازی ناوگان مینی بوس‌ و کامیون های کشنده فرسوده
اعلام جزئیات طرح نوسازی ناوگان مینی بوس‌ و کامیون های کشنده فرسوده
اعلام جزئیات طرح نوسازی ناوگان مینی بوس‌ و کامیون های کشنده فرسوده

اعلام جزئیات طرح نوسازی ناوگان مینی بوس‌ و کامیون های کشنده فرسوده

صدر اله بمانا مشاور ارشد رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلم نمود: در طرح نوسازی ناوگان مینی بوس‌ فرسوده ۸۰ درصد از کل هزینه خرید مینی بوس های نو از طریق تسهیلات با بهره ۴ درصد و ۲۰ درصد کل مبلغ نیز تحت عنوان آورده متقاضی تأمین می شود.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بمانا در حاشیه مراسم تحویل ۵۰۰ دستگاه خودروی مینی بوس از محل طرح نوسازی و اشتغال زایی با وام ۴ درصد در جمع خبرنگاران عنوان نمود: در این طرح ۸۰ درصد از کل هزینه خرید مینی بوس های نو از طریق تسهیلات با بهره ۴ درصد و ۲۰ درصد کل مبلغ به‌عنوان آورده متقاضی تأمین خواهد شد.

این مشاور ارشد همچنین ضمن اشاره به جزئیات طرح نوسازی ناوگان عمومی باری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار داشت: طرح نوسازی ناوگان فرسوده حمل ونقل عمومی جاده ای از اوایل سال ۹۴ آغاز شده است و طبق آن ۶۵ هزار دستگاه کامیون‌ فرسوده با عمر بالای ۳۵ سال با ظرفیت بالای ۱۰ تن نوسازی خواهد شد.

بمانا در ادامه افزود: سرمایه مورد نیاز نیز برای این طرح از محل صرفه جویی سوخت حاصل از نوسازی و جایگزینی یک کامیون نو با نمونه فرسوده تأمین خواهد شد.

جزئیات طرح نوسازی ناوگان

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات نوسازی برای کشنده‌ها ۳۲۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد بوده که تا پایان سال گذشته ۲۱۰۰ دستگاه کشنده نو به متقاضیان تحویل داده شد.

بمانا همچنین ضمن اشاره به میزان صرفه جویی سوخت حاصل از طرح نوسازی کامیون های فرسوده تصریح نمود: میزان مصرف سوخت کامیون های نو حدود ۵۰ درصد کشنده های فرسوده بوده که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با در نظر گرفتن قیمت های جهانی محاسبه و مابه‌التفاوت را پرداخت خواهد نمود.

مشاور ارشد رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در انتها افزود: نوسانات قیمت ارز بر روی قیمت کامیون ها تأثیرگذار است و قیمت‌ هر دستگاه بسته به نوع ‌آن‌ها متفاوت می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*