خانه » اخبار جهان » لندن مناسب ترین شهر اروپایی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی
لندن مناسب ترین شهر اروپایی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی
لندن مناسب ترین شهر اروپایی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی

لندن مناسب ترین شهر اروپایی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی

فایننشیال تایمز، لندن را به عنوان مناسب ترین شهر اروپایی برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی معرفی کرد. این رده بندی که توسط واحد اطلاعات سرمایه گذاری فایننشیال تایمز تهیه شده، ۳۰۱ شهر اروپایی از ۱۵۰ منطقه را با یکدیگر مقایسه کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا،هر چند که لندن جایگاه خود را به عنوان جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری اروپایی همچنان حفظ کرده است اما برخی معتقدند این روند پس از بریگزیت تغییر خواهد کرد.

دوبلین، پایتخت ایرلند نیز توانسته است رده دوم این لیست را تصاحب نماید و پاریس جایگاه سوم را از آن خود کرده است. آمستردام هلند نیز چهارمین شهر جذاب و مسکو به عنوان پنجمین مقصد جذاب سرمایه گذاران خارجی معرفی شده است. پس از این شهر نیز شهرهای هلسینکی، ورشو، برلین، استکهلم و فرانکفورت در رده های ششم تا دهم قرار دارند.

بهترین شهرهای اروپا برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی

ولادمیر یفیموف رئیس موسسه سیاست اقتصادی و توسعه، اظهار نمود: پایتخت روسیه نیز موفق شده است جایگاه خود را در بین مقاصد جذاب سرمایه گذاری اروپایی ارتقاء دهد و امسال به جمع ۵ شهر برتر بپیوندد که بالاترین جایگاه در شهرهای شرقی اروپا به شمار می رود.

وی همچنین درباره علل موفقیت مسکو در جذب سرمایه گذار خارجی توضیح داد: در نتیجه برنامه حمایت از سرمایه گذاری، مسکو موفق شده است به جمع ابرشهرهای اروپایی با تسهیلات ویژه برای سرمایه گذاران خارجی بپیوندد.

مسکو هر سال ۵۰ درصد از کل سرمایه گذاری خارجی در روسیه را به خود جذب می کند و در شاخص سهولت کسب و کار نیز این شهر برترین شهر اروپای شرقی شناخته شده است و پس از این شهر، ورشو و بخارست قرار دارند.

مسکو در سال ۲۰۱۶ در رده هفتم و در سال ۲۰۱۴ در رده دهم برترین مقاصد اروپایی برای سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته بود. گزارش سرمایه گذاری این نشریه در بین شهرهای اروپائی هر ۲ سال یک بار منتشر می‌شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*