خانه » اخبار جهان » تغییر تعرفه های جدید برای مشترکان کم مصرف اینترنت توسط اپراتورها
تغییر تعرفه های جدید برای مشترکان کم مصرف اینترنت توسط اپراتورها
تغییر تعرفه های جدید برای مشترکان کم مصرف اینترنت توسط اپراتورها

تغییر تعرفه های جدید برای مشترکان کم مصرف اینترنت توسط اپراتورها

حسین فلاح رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اطلاع داد در صورت موافقت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تغییر تعرفه های جدید برای مشترکان کم مصرف اینترنت توسط اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی فردا ابلاغ خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، فلاح جوشقانی در حاشیه مراسم رونمایی از پروژه های شرکت ارتباطات زیرساخت، با اشاره به تعرفه های اینترنت و احتمال تغییر این تعرفه ها بیان نمود: یکی از نگرانی های اصلی اپراتورها این بود که مشترکان کم مصرفی که سرعت بالا می خواهند به سمت اپراتورهای دیگر بروند، به همین دلیل از ما خواستند این امکان تغییر تعرفه را برایشان فراهم نماییم.

وی همچنین در ادامه افزود: بر این اساس و با توجه به بررسی های انجام شده، پیشنهادی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به وزیر ارتباطات ارائه شد تا مطابق با آن تعرفه ای برای مشترکان کم مصرفی که نیاز به اینترنت با سرعت بالا دارند تدوین شود.

تغییر تعرفه های جدید خدمات اینترنتی

فلاح در ادامه توضیح داد: ما می خواستیم در سطح وزارتخانه هماهنگی باشد و این مصوبه جا بیفتد؛ بنابراین با موافقت وزیر، اپراتورها می توانند با رعایت سقف و کف تعرفه های اینترنتی در مصوبه ۲۶۶ رگولاتوری، تعرفه جدید ارائه دهند.

وی همچنین درباره تصمیم ایرانسل برای جمع آوری سرویس وایمکس از پایان اردیبهشت بیان کرد: تکنولوژی وایمکس تقریبا در دنیا منسوخ شده و به جای آن TD-LTE استفاده می شود و این فناوری در ایران هم به مرور جایگزین شده است.  با وجود این تعرفه اینترنت بدون سیم ثابت (FWA) نباید تفاوتی در وایمکس وTD-LTE داشته باشد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آذرماه سال گذشته طرح اینترنت غیرحجمی را تایید کرده بود که بر اساس آن پس از عبور از آستانه استفاده منصفانه ماهانه، دارنده پروانه می تواند نسبت به اعمال سیاست استفاده منصفانه و نسبت به کاهش سرعت کاربر تا حداقل سرعت Kbps ۱۲۸ اقدام نماید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*