خانه » سایر » آغاز طرح ضیافت برای ماه رمضان برای شش محصول استراتژیک و اساسی
آغاز طرح ضیافت برای ماه رمضان برای شش محصول استراتژیک و اساسی
آغاز طرح ضیافت برای ماه رمضان برای شش محصول استراتژیک و اساسی

آغاز طرح ضیافت برای ماه رمضان برای شش محصول استراتژیک و اساسی

مسعود بصیری مدیرکل دفتر تنظیم بازار وزارت کشاورزی از آغاز طرح ضیافت برای ماه رمضان امسال اطلاع داده و افزود: ۱۱۴ هزار تن از شش محصول استراتژیک و اساسی شامل برنج، شکر، روغن نباتی، گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ برای طرح ضیافت در نظر گرفته شده و از دیروز به همه استانداران برای اجرا ابلاغ شده است.

به گزارش ای آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار همه ساله در آستانه ماه رمضان طرح ضیافت را برای کنترل قیمت ها در نظر گرفته و برخی از محصولات اساسی و پرمصرف سبد مردم را که در این ماه با افزایش تقاضای مضاعف مواجه هستند، به صورت مستمر در کشور عرضه می کند.

همچنین مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار شش محصول استراتژیک و راهبردی برنج، شکر، روغن نباتی، گوشت مرغ، گوشت قرمز و نیز تخم مرغ برای عرضه در طرح ضیافت ماه رمضان مشخص شده انده که به امضای شریعتمداری به عنوان رئیس کارگروه تنظیم بازار رسیده و به همه استانداران ابلاغ شده است.

بصیری در ادامه افزود: بر اساس مصوبات طرح ضیافت ۳۰ هزار تن برنج، ۴۰ هزار تن شکر، ۲۰ هزار تن روغن نباتی، ۲۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد، ۲۰۰۰ تن گوشت قرمز منجمد و ۲۰۰۰ تن تخم مرغ در استان ها عرضه خواهد شد که این طرح از روز گذشته ابلاغ و آغاز شده و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد یافت.

البته بر اساس مصوبات برای مصرف شکر به گونه ای برنامه ریزی شده که ۲۰ هزار تن از آن به مصرف خانوارها و ۲۰ هزار تن دیگر به مصرف صنف و صنعت خواهد رسید.

کالاهای مشمول طرح ضیافت

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع، تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی همچنین گفت: برنج عرضه شده در طرح ضیافت از برنج هندی به قیمت هر کیلو ۲۶۰۰ تومان تا برنج تایلندی به قیمت کیلویی ۳۹۰۰ تومانی و نیز برنج هندی ۵۶۰۰ تومانی بوده و قیمت محصولاتی مانند روغن نباتی و شکر برای توزیع در ماه رمضان نیز ۱۵ درصد زیر نرخ مصوب بازار در نظر گرفته شده است.

بصیری با بیان این مطلب که عرضه محصولات استراتژیک و اساسی پرمصرف در ماه رمضان به معنای کمبود این مواد در بازار نبوده، بلکه برای جلوگیری از حباب قیمتی کاذب در این ماه است، اطلاع داد: هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد نیز در قالب این طرح ۶۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد وارداتی نیز ۲۳ هزار تومان در استان های مختلف عرضه خواهد شد. همچنین قیمت مصوب ۱۲ هزار و  ۶۰۰ تومانی برای هر شانه تخم مرغ نیز در طرح ضیافت برای اولین بار پیش بینی شده است.

وی در انتها بیان نمود: انبارها و سردخانه های همه استان‌های برای اجرای طرح ضیافت پر بوده و بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده اگر کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای مددجویان و اعضای خود بخواهد از سهمیه این طرح استفاده نماید، می تواند درخواست خود و فهرست اعضای مشمول سهمیه را به صورت کتبی ابلاغ کرده و از این سهمیه استفاده کنند.

هر سال طرح هایی با هدف صیانت از حقوق مصرف ‌کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار و نیز از طرفی برای توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع به هنگام کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان همزمان در سراسر کشور اجرا می ‌شود تا از این طریق قیمت کالاهای پر مصرف در این ماه تغییر نیافته و تا حدودی کمتر از قیمت بازار عرضه گردد.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش قیمت در هفت گروه کالایی اصلی طی یک هفته اخیر

افزایش قیمت در هفت گروه کالایی اصلی طی یک هفته اخیر

طبق جدیدترین گزارش بانک مرکزی در هفت گروه کالایی ظرف یک هفته اخیر افزایش قیمت ...