خانه » اخبار جهان » عقب نشینی قیمت نفت از سقف قیمتی سه سال و نیم گذشته در معاملات
عقب نشینی قیمت نفت از سقف قیمتی سه سال و نیم گذشته در معاملات
عقب نشینی قیمت نفت از سقف قیمتی سه سال و نیم گذشته در معاملات

عقب نشینی قیمت نفت از سقف قیمتی سه سال و نیم گذشته در معاملات

قیمت نفت روز گذشته سقف قیمتی سه سال و نیم گذشته را نتوانست بشکند و مجبور به عقب نشینی شد ولی تحت تاثیر ابهامات نسبت به چشم انداز عرضه در بازار، دومین افزایش هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، قیمت معاملاتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن در بازار نیویورک با ۶۶ سنت یا ۰.۹ درصد کاهش، در قیمت ۷۰.۷۰ دلار به ازای هر بشکه بسته شد و برای کل هفته حدود ۱.۴ درصد افزایش را ثبت نمود. قیمت نفت آمریکا روز پنج شنبه به ۷۱.۳۶ دلار رسیده بود که بالاترین رکورد از نوامبر سال ۲۰۱۴ بوده است.

بهای معاملات آتی نفت برنت برای تحویل در ژوییه نیز در پی این اتفاق در بازار لندن ۳۵ سنت یا حدود ۰.۵ درصد کاهش پیدا کرد و در ۷۷.۱۲ دلار در هر بشکه بسته شد، اما برای کل هفته حدود ۳ درصد رشد را برای خود ثبت نمود. افزایش قیمت معاملات آتی این امید را در میان خریداران بازار ایجاد کرده که نفت برنت بتواند از زمان ریزش قیمت‌ها در سال ۲۰۱۴، به ۱۰۰ دلار در هر بشکه صعود کند.

بانک آمریکا مریل لینچ قیمت ۹۰ دلار برای هر بشکه نفت برنت را در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ پیش بینی کرده و احتمال می دهد قیمت نفت در سال آینده به ۱۰۰ دلار در هر بشکه نیز برسد.

عقب نشینی قیمت نفت از سقف خود

تحلیلگران بانک ام یو اف جی، نیز اعلام کردند در گذشته تحریم ها علیه ایران صادرات نفت این کشور را حدود یک میلیون بشکه در روز کاهش داد، اما به توجه به اینکه اتحادیه اروپا و سایر بازیگران بین المللی تصمیم دارند به توافق هسته ای پایبند بمانند، تحریم های آمریکا احتمالا بر حدود ۳۵۰ هزار بشکه در روز صادرات نفت ایران بتواند تاثیر گذار باشد.

از سوی دیگر تحلیلگران کومرس بانک روز گذشته اطلاع دادند سطح قیمت فعلی نفت نشان دهنده این است که اوپک قدرت تاثیرگذاری بر قیمت ها را که بدنبال رونق شیل آمریکا از دست داده بود، دوباره بدست آورده است .

تلاش‌های اوپک برای محدود کردن عرضه نفت، کمک کرد قیمت نفت بیش از ۵۰ درصد در سال ۲۰۱۷ رشد نماید که اوپک به همراه گروهی از تولیدکنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه توافق کردند به منظور حذف عرضه مازاد، تولیدشان را حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز محدود کنند. این توافق در ژانویه سال ۲۰۱۷ به اجرا درآمده و قرار است تا پایان امسال ادامه پیدا کند.

بر اساس گزارش مارکت واچ، فعالان بازار نفت روز گذشته سیگنال دیگری نیز از روند تولید رو به رشد نفت آمریکا دریافت کردند. طی این سیگنال شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز اطلاع داد شمار دکل های حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته ۱۰ حلقه افزایش یافته و به ۸۴۴ حلقه رسیده که ششمین افزایش هفتگی متوالی بود.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ریسک‌ ژئوپلیتیک قیمت نفت را به بالاترین سطح خود در دو و نیم سال اخیر رساند

ریسک‌ ژئوپلیتیک قیمت نفت را به بالاترین سطح خود در دو و نیم سال اخیر رساند

دو ریسک‌ ژئوپلیتیک قیمت نفت برنت را به بالاترین سطح خود در دو و نیم ...