خانه » اخبار جهان » پیش بینی تمهیدات لازم برای خروج احتمالی شرکت توتال از قرارداد با ایران
پیش بینی تمهیدات لازم برای خروج احتمالی شرکت توتال از قرارداد با ایران
پیش بینی تمهیدات لازم برای خروج احتمالی شرکت توتال از قرارداد با ایران

پیش بینی تمهیدات لازم برای خروج احتمالی شرکت توتال از قرارداد با ایران

محمد مشکین فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، ضمن اشاره به خروج آمریکا از برجام و احتمال کنار رفتن شرکت توتال از فاز ١١ پارس جنوبی اطلاع داد: تمهیدات لازم برای این مورد از قبل اندیشیده شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، مشکین فام در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار داشت: نه تنها برای فاز ١١ بلکه برای همه امور گزینه های دیگری در نظر گرفته شده است و شرکت توتال به هر دلیلی نتواند ادامه دهد توسعه فاز ١١ ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین بیان نمود: اگر شرکت توتال در ایران و بر سر قرارداد همکاری بماند با آنها همکاری مان را ادامه خواهیم داد و در غیر این صورت شرکت چینی ادامه کار را بر عهده خواهد گرفت و در غیر این صورت بر اساس پیش بینی قبلی شرکت پتروپارس کار را برعهده می گیرد.

پیش بینی احتمال خروج شرکت توتال از قرارداد پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همچنین با بیان این مطلب که توسعه فاز ١١ پارس جنوبی در دو بخش انجام خواهد شد، افزود: بخش اول تولید طبیعی گاز از مخزن است که در این بخش نگرانی نداریم و شرکت پتروپارس قبلا این عملیات را در فازهای ١٩و١٢ انجام داده است.

مشکین فام در انتها نیز افزود: فاز دوم کار، تقویت فشار است که قرار بود توسط توتال انجام گرفته و الگویی برای سایر فازها باشد که فقط در این زمینه ممکن است مشکل ایجاد شود.

لازم به ذکر است روز گذشته رییس جمهور آمریکا بعد از سخنان خود در کاخ سفید و طرح ادعاهای واهی و غیر واقعی علیه ایران و بیان این موضوع که آمریکا از برجام خارج می شود، فرمان اجرایی خروج از برجام را امضا کرد.

البته سابقه ایجاد تنش با سایر کشورها در دوره ریاست جمهوری ترامپ به امری عادی برای جامعه جهانی تبدیل شده است که کشورهایی نظیر روسیه و چین نیز با آن درگیر می باشند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توتال خطرات عقب‌نشینی از قرارداد با ایران را سبک و سنگین کرده است

توتال خطرات عقب‌نشینی از قرارداد با ایران را سبک و سنگین کرده است

پیرو بیان اینکه در قرارداد با ایران به آسانی تسلیم آمریکا نخواهد شد، رئیس توتال ...