خانه » اخبار جهان » قیمت نفت در بازارهای جهانی از رکورد زنی دوباره باز مانده است
قیمت نفت در بازارهای جهانی از رکورد زنی دوباره باز مانده است
قیمت نفت در بازارهای جهانی از رکورد زنی دوباره باز مانده است

قیمت نفت در بازارهای جهانی از رکورد زنی دوباره باز مانده است

قیمت نفت در بازارهای جهانی در روز سه شنبه که سرمایه گذاران منتظر تصمیم دولت آمریکا در خصوص برجام بودند، از بالاترین قیمت سه سال و نیم گذشته عقب نشینی کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۷۳ سنت یا یک درصد کاهش پیدا کرد و به ۷۰ دلار به ازای هر بشکه رسید. نفت آمریکا پس از اینکه برای نخستین بار از نوامبر سال ۲۰۱۴ در بالای مرز ۷۰ دلار در هر بشکه بسته شد، در یک مقطع نیز به پایین ۷۰ دلار کاهش یافت.

بهای معاملات آتی نفت برنت نیز با ۶۳ سنت یا ۰.۸ درصد کاهش به ۷۵.۵۴ دلار برای هر بشکه رسید این در حالی بود که نفت برنت روز دوشنبه با ۱.۷ درصد افزایش، در ۷۶.۱۷ دلار در هر بشکه بسته شده بود.

انتظارها بر این است که در صورت خروج آمریکا از برجام، صادرات ایران محدودتر شده و بازار نفت که در سال های اخیر با اشباع عرضه روبرو بود، با کمبود عرضه مواجه شود.

قیمت نفت در بازارهای جهانی تابع تصمیمات ترامپ

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد تصمیم درباره ماندن در برجام یا وضع تحریم‌ها ساعت دو بعدازظهر روز سه شنبه، چهار روز زودتر از موعد مقرر اعلام نماید. اگر ترامپ تصمیم بگیرد تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بازگرداند، تحت قانون این کشور باید حداقل ۱۸۰ روز پیش از وضع تدابیر بیشتر دست نگه دارد.

با روی کار آمدن ترامپ در دوره جدید ریاست جمهوری اقدامات این دولت علیه سایر کشورها شدت بیشتری به خود یافته است چنان چه روابط تجاری این کشور نیز مانند روابط سیاسی آن با سایر کشورها به وضعیت مشابهی در آمده است. افزایش تعرفه واردات فولاد از چین نیز تنش هایی را در روابط تجاری و اقتصادی چین و آمرکیا ایجاد کرده است.

تحت توافق هسته ای یا همان برنامه جامع اقدام مشترک آمریکا و کشورهای دیگر توافق کردند در قبال محدودیت فعالیت هسته ای تهران، شماری از تحریم هایش را کاهش دهند. ترامپ به صورت چند باره تهدید کرده بود در صورتی که فرانسه، آلمان و انگلیس نواقص برجام را اصلاح نکنند، از این توافق خارج خواهد شد.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

احتمال عقب نشینی شرکت فولادسازی کره جنوبی از فروش کوره الکتریکی

احتمال عقب نشینی شرکت فولادسازی کره جنوبی از فروش کوره الکتریکی

در پی افزایش نگرانی ها از احتمال خروج دولت آمریکا از توافق برجام، طلبکاران شرکت ...