خانه » اخبار جهان » ایرفرانس دوباره در مسیر فشارهای اتحادیه‌ها و استعفای مدیر جدید
ایرفرانس دوباره در مسیر فشارهای اتحادیه‌ها و استعفای مدیر جدید
ایرفرانس دوباره در مسیر فشارهای اتحادیه‌ها و استعفای مدیر جدید

ایرفرانس دوباره در مسیر فشارهای اتحادیه‌ها و استعفای مدیر جدید

ایرفرانس پس از آنکه ژان ژانیاک به عنوان مدیر عامل این شرکت هواپیمایی، اعلام کرد استعفا خواهد داد، با فشارهای شدیدی روبرو شد و سهام این شرکت در معاملات دیروز ریزش بیش از ۱۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، برونو لو مر وزیر دارایی فرانسه نیز از این ایرلاین وکارکنان آن خواست گفتگوهای خود را از سرگیرند و هشدار داد در صورتی که ایرفرانس نتواند رقابت پذیر تر شود، به نابودی کشیده خواهد شد.

خلبانان، خدمه پرواز و پرسنل زمینی این ایرلاین علیرغم این اتفاقات روز دوشنبه برای چهاردهمین روز از فوریه دست به اعتصاب زدند و ایرفرانس اعلام کرد روز سه شنبه از هر پنج پرواز یکی لغو خواهد شد. این شرکت هوایی تخمین زده است از اقدامات اخیر ۳۰۰ میلیون یورو متضرر شده است.

ژانیاک در مدتی کمتر از دو سال مدیرعامل این شرکت بوده و مانند همتای قبلی خود با مقاومت اتحادیه ها مواجه شده است. خروج او از ایرفرانس شائبه توانایی ایرفرانس در کاهش هزینه ها برای رقابت با ایرلاین های حاشیه خلیج فارس و ایرلاین های ارزان قیمت را افزایش داده است.

ایرفرانس در مقابل فشارهای اتحادیه‌ها

لازم به ذکر است در سال گذشته نیز شرکت هواپیمایی آلیتالیای ایتالیا به سرنوشت مشابهی دچار شده بود و برای دومین بار در یک دهه اخیر فرآیندی را آغاز کرد که منجر به سازمان دهی کامل و یا واگذاری این ایرلاین زیان ده خواهد شد.

دولت فرانسه با در اختیار داشتن ۱۴ درصد سهام، بزرگ ترین سهامدار ایرفرانس بوده که قصد ندارد به نجات این شرکت بشتابد و جلسه اعضای هیات مدیره برای پانزدهم می اعلام شد تا در خصوص برنامه تغییر مدیریت تصمیم گیری شود.

در معاملات اولیه دیروز سهام ایرفرانس- کی ال ام پیش از آن که اندکی از زیان معاملات را جبران کند بیش از ۱۴ درصد کاهش داشته و در نهایت هر سهم آن به ۷.۲۸ یورو رسید که پایین ترین سطح از آوریل ۲۰۱۷ محسوب می شود. ارزش سهام ایرفرانس از آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون تقریبا ۵۰ درصد کاهش داشته و در شاخص مسافرت و اوقات فراغت استاکس ۶۰۰  معادل چهار درصد افت داشته است.

بنابر اظهارات لورن، عملکرد فعلی این ایرلاین در تناقض آشکار با عملکرد سال گذشته آن می باشد که در زمان معرفی اصلاحات و بازسازی های ساختاری و بهبود منابع تامین مالی توسط ژانیاک، ارزش سهام آن ۱۶۰ درصد افزایش یافته بود.

این شرکت هواپیمایی به کارکنان خود پیشنهاد افزایش دو درصدی حقوق در سال ۲۰۱۸ و ۵ درصد دیگر در طی سه سال آینده را داده بود اما اتحادیه های فرانسوی که خواهان افزایش ۵.۱ درصدی دستمزدها در سال جاری می باشند آن را نشانه ای از جدی نبودن مدیران برای مذاکره می دانند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*