خانه » اخبار جهان » خودروی مفهومی شرکت خودروسازی جیلی در نمایشگاه خودروی پکن
خودروی مفهومی شرکت خودروسازی جیلی در نمایشگاه خودروی پکن
خودروی مفهومی شرکت خودروسازی جیلی در نمایشگاه خودروی پکن

خودروی مفهومی شرکت خودروسازی جیلی در نمایشگاه خودروی پکن

شرکت خودروسازی جیلی در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ از یک خودروی مفهومی کراس اوور با عنوان آیکون رونمایی کرد. طی نمایشگاه شرکت خودروسازی جیلی از یک خودروی مفهومی کراس اوور به نام آیکون رونمایی کرده است تا طراحی جدید و متفاوت خود را با سایر خودروسازان به رقابت برخیزد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ که از تاریخ ۲۵ آوریل تا چهارم ماه مه میلادی در شهر پکن، پایتخت چین، در حال برگزاری است میزبان بسیاری از شرکت های خودروسازی در جهان می باشد تا از برنامه ها و خودروهای جدید خود رونمایی کرده و بتوانند نظر بازدیدکنندگان و طرفداران صنعت خودرو را به خود جلب نمایند. این خودروی مفهومی ظاهری شبیه به یک جعبه داشته و برنامه های رایانه ای و سرگرمی های نینتندو را در دل خود قرار داده است.

گای بورگین مدیر بخش طراحی شرکت جیلی، درباره طراحی شکل و ظاهر این خودرو اظهار نمود: این خودرو با توجه به نام خود، آیکون، دقیقا شبیه به یک آیکون در صفحه دسکتاپ کامپیوتر در دهه ۱۹۸۰ است. به همین دلیل است که کناره های این خودرو شکل مسطحی داشته و با سایر خودروهای هم عصر خود متفاوت است.

خودروی مفهومی از نوع چینی

در واقع باید گفت طراحی این خودرو از یک نمایش ۸ بیتی و مینیمالیستی الهام گرفته است که به عقیده وی، ظاهر مسطح، جعبه ای شکل و بلوکی مانند این خودرو به طور قطع نظر هر بیننده زیباپسندی را مجذوب خود خواهد کرد.

در قسمت داخلی این خودرو نیز همانند سطح بیرون آن کاملا ساده طرح ریزی شده است. کابین داخل آن دارای یک صفحه نمایش زیبا و با کیفیت مجهز بوده و اهرم تعویض دنده آن نیز زاویه دار و یادآور کنسول های بازی نینتندو می باشد. هرچند که از لحاظ ظاهری به نظر می رسد صندلی های سرنیشنان چندان راحت نباشد.

شرکت جیلی هنوز تصمیمی درباره تولید این کراس اوور مفهومی در آینده نگرفته است با این حال به نظر می رسد تا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی نخستین نمونه های این خودرو به تولید انبوه رسیده و روانه بازار اروپا شوند.

هولدینگ خودروی جیلی یک شرکت خودروسازی چینی بوده که پس از بی وای دی، چری و گریت وال، چهارمین شرکت بزرگ خصوصی چین به شمار می رود. شرکت مالک جیلی، گروه هولدینگ جیلی می باشد و از سال ۱۹۸۶ در شهر تایژو استان چجیانگ ساخت خودرو را آغاز کرده است.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*