خانه » اخبار جهان » افزایش پول های ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود
افزایش پول های ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود
افزایش پول های ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود

افزایش پول های ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود

بر اساس اعلام بانک جهانی علیرغم افزایش هزینه انتقال وجوه، پول های ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود در سال ۲۰۱۷ رکورد جدیدی ثبت کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا ، بانک جهانی در گزارش خود الام نمود با تقویت رشد در اروپا، روسیه و آمریکا، پول ارسالی از طرف کارگران خارجی به کشورهایشان که برای حمایت از اقتصاد بسیاری از کشورهای فقیر ضروری می باشد، افزایشی بیش از حد انتظار داشته است.

بانک جهانی پیش بین کرده میزان این پول ها با رشد  ۸.۵ درصدی نسبت به مبلغ ۴۲۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ به ۴۶۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ برسذ و انتظار بر آن است که امسال نیز این مبلغ ۴ درصد افزایش پیدا کند.

جریانات پولی از طرف کارگران خارجی به کشورهای خود در تمامی مناطق رشد داشته و در این میان کارگران هندی با ارسال ۶۹ میلیارد دلار به کشور خود رکورددار می باشند و پس از آن کشور چین با ۶۴ میلیارد دلار، فیلیپین با ۳۳ میلیارد دلار و مکزیک با ۳۱ میلیارد دلار در رده های بعدی قرار گرفته اند. نیجریه نیز با ۲۲ میلیارد دلار و مصر با ۲۰ میلیارد دلار در این لیست به چشم می خورند.

متوسط هزینه ارسال ۲۰۰ دلار به کشورهای مهاجرین در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ معادل ۷.۱ درصد از این مبلغ بوده و منطقه صحرای غربی، گران ترین منطقه برای انتقال وجه می باشد که ۹.۴ درصد از هر ۲۰۰ دلار صرف هزینه انتقال شده است.

افزایش هزینه ارسال پول از طرف کارگران خارجی

دیلیپ راتا مسئول این گزارش، همچنین نوشته است: در حالی که مقدار پول های ارسالی کارگران خارجی به کشورهای خود افزایش پیدا کرده، موسسات مالی و آژانس های توسعه باید هزینه این انتقال را کاهش دهند تا بدین ترتیب خانواده این افراد پول بیشتری به دست آورند در حالی که این هزینه ها در برخی موارد افزایش نیز داشته است. بانک جهانی از کشورها خواسته است با معرفی فناوری‌های جدید، فرآیند انتقال وجه را تسهیل و هزینه ها را تا میزان قابل قبولی کاهش دهند.

شرق آسیا و اقیانوسیه با جذب ۱۳۰ میلیارد دلار از این منابع رکورددار است و پس از آن آسیای جنوبی با ۱۱۷ میلیارد دلار و آمریکای لاتین با ۸۰ میلیارد دلار قرار دارند.

نتایج تحقیقات موسسه چ اس بی سی در سال جاری میلادی نیز نشان داد کارگران خارجی در شهر بمبئی هند دو برابر بیش از میانگین جهانی درآمد دارند. همچنین کارگران خارجی که در بزرگ ترین شهر هند به کار مشغولند، می‌توانند امیدوار باشند سالانه ۲۱۷۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند که دو برابر بیشتر از میانگین ۹۹۹۰۳ دلاری جهانی می باشد.

همچنین یافته های این مطالعه که بر اساس اعلام ۲۷۵۸۷ کارگر خارجی در سراسر جهان به دست آمده نشان داد شهر سان فرانسیسکو آمریکا بعد از بمبئی در رتبه دوم قرار دارد و کارگران خارجی به طور متوسط ۲۰۷۲۲۷ دلار درآمد دارند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*