خانه » اخبار جهان » پیش بینی بانک مرکزی ایتالیا از کاهش رشد اقتصادی در سال جدید میلادی
پیش بینی بانک مرکزی ایتالیا از کاهش رشد اقتصادی در سال جدید میلادی
پیش بینی بانک مرکزی ایتالیا از کاهش رشد اقتصادی در سال جدید میلادی

پیش بینی بانک مرکزی ایتالیا از کاهش رشد اقتصادی در سال جدید میلادی

بر اساس پیش بینی های صورت گرفته توسط بانک مرکزی ایتالیا رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی به نسبت سه ماهه پایانی سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، یورونیوز اعلام کرد بانک مرکزی ایتالیا در تازه ترین بولتن خبری خود از وضعیت اقتصادی این کشور نوشته است: در سه ماهه نخست امسال پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کند اما با نرخ رشدی کمتر از سه ماهه پایانی سال گذشته.

با توجه به این پیش بینی ها نرخ رشد سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در سه ماهه نخست امسال تنها ۰.۲ درصد خواهد بود در حالی که نرخ رشد سه ماهه پایانی سال  ۲۰۱۷ مقدار ۰.۳ درصد بوده است. به گفته بانک مرکزی ایتالیا تولیدات صنعتی این کشور که در دوره قبلی رشدی ۰.۹ درصدی را تجربه کرده بود، در سه ماهه ابتدایی امسال نرخ رشدی صفر درصد را تجربه کرده است.

اقتصاد ایتالیا در سال گذشته میلادی ۱.۵ درصد رشد داشته که رشد ضعیفی به شمار می رود از طرفی به دلیل مشکلات سیاسی انتخابات زودهنگام برگزار شد و پائولو جنتیلونی نخست وزیر میانه روی این کشور، باید جای خود را به احزاب افراطی تر بدهد.

اقتصاد ایتالیا طی سال های گذشته جزء برترین اقتصادهای اروپا بوده و جایگاه هشتم را در جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی داشته است. مهمترین صنایع ایتالیا شامل وسایل نقلیه موتوری، ماشین و ابزار آلات، مواد غذایی، مد و لباس، مواد شیمیایی و پلاستیکی، جنگ افزار و سرامیک می باشند.

مشکلات پیش روی بانک مرکزی ایتالیا

مارک آنوزیاتا از کارشناسان موسسه فوربی اظهار داشت: بحران مهاجرت از اصلی ترین دلایل افزایش محبوبیت احزاب پوپولیست بوده اما نارضایتی عمومی از وضعیت اقتصادی دلیل دیگر این مساله به شمار می رود.

دلیل افزایش علیرغم رشد اقتصادی این است که عملکرد اقتصاد این کشور در بلندمدت چنان بد بوده است که حتی با وجود چرخه رشد کنونی، دردی از این کشور دوا نشده است.

این کارشناس در ادامه افزود: برای مثال به این نکته توجه کنید که درآمد سرانه واقعی به سختی بالاتر از سطوح سال ۱۹۹۸ بوده است و این بدان معناست که استاندارد زندگی ایتالیایی ها تقریبا همان استانداردهای ۲۰ سال پیش می باشد در حالی که درآمد سرانه واقعی آلمانی ها ۲۷ درصد و فرانسوی ها ۱۷ درصد افزایش یافته است.

بیکاری جوانان ۳۷ درصد می باشد که بسیاری آن را تقصیر دو رکود اخیر و سیاست های ریاضتی این دولت می دانند که برای کنترل کسری بودجه ضروری بوده است.

 با این حال بیکاری جوانان ایتالیایی همواره نرخ بالایی بوده است و به اعتقاد این کارشناس شما نمی توانید تقصیر اوضاع نابسامان اقتصادی را به گردن سیاست های ریاضتی و یا رکود اخیر و یا روبات ها بیندازید، این مشکل مزمن ساختاری بوده که اقتصاد را به این وضع انداخته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*