خانه » اخبار جهان » حمایت از مصرف کنندگان محصولات شرکت های خودروسازی و تکنولوژی
حمایت از مصرف کنندگان محصولات شرکت های خودروسازی و تکنولوژی
حمایت از مصرف کنندگان محصولات شرکت های خودروسازی و تکنولوژی

حمایت از مصرف کنندگان محصولات شرکت های خودروسازی و تکنولوژی

اتحادیه اروپا به دنبال آن است که با وضع یک قانون جدید، به مصرف کنندگان محصولات شرکت های خودروسازی و تکنولوژی حق اقدامات قانونی بیشتری بدهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، حدود سه سال پیش شرکت خودروسازی فولکس واگن رسوایی خودروهای دیزلی موسم به دیزل گیت را به بار آورد، که پس از آن اتحادیه اروپا تصمیم گرفت از حقوق مصرف کنندگانی که تحت تاثیر تقلب و فریبکاری شرکت های مختلف تکنولوژی و خودروسازی قرار گرفته‌اند، بیش از پیش حمایت نماید.

در این راستا این اتحادیه تصمیم گرفته که قوانین و مقررات جدیدی را وضع کند تا این امکان را به خریداران، مشتریان و مصرف کنندگان محصولات این گونه شرکت ها بدهد تا از حقوق زیر پا گذاشته شده خود، بیشتر و بهتر دفاع نمایند.

در سال ۲۰۱۵ میلادی رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در آمریکا افشا شد زیرا پس از آزمایش مشخص شده بود که نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده است.

فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، مجبور به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه شد و در حال حاضر با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و نیز در سراسر جهان مواجه است. این شرکت ۲۲ میلیارد یورو برای پرداخت خسارات اختصاص داده است و در حال حاضر نیز به ایجاد آلودگی در محیط زیست متهم است.

قانون جدید برای شرکت های خودروسازی و تکنولوژی

اخیرا عنوان شده است که شبکه اجتماعی فیس بوک با یک موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان کمبریج آنالیتیکا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی کاربرانش همکاری داشته که در پی آن مردم فیس بوک را به خیانت در امانت و همکاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و همچنین نقض حریم شخصی کاربران متهم کردند.

این دو تنها دو مورد از رسوایی غول های خودروسازی یا تکنولوژی در جهان بوده است که همگی موجب شده اتحادیه اروپا به فکر قوانین این چنینی بیفتد.

بر اساس آمار موجود شرکت فولکس واگن در سال ۲۰۱۲ شرکت بیش از ۵ میلیون و هفتصد دستگاه خودرو تولید کرده و بیش از ۱۰۳ میلیارد یورو درآمد داشته که سود خالصی معادل ۳٫۶ میلیارد یورو را نصیب این شرکت کرده است.

در ژانویه ۲۰۱۷ نیز شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد با سبقت گرفتن از رقیب ژاپنی خود، تویوتا، به پرفروش ترین خودروساز جهان تبدیل شده است. فولکس واگن با انتشار آخرین آمار فروش خود در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد توانسته است حدود ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سختگیرانه‌ ترین استانداردها در سطح دنیا مربوط به حوزه صنایع غذایی است

سختگیرانه‌ ترین استانداردها در سطح دنیا مربوط به حوزه صنایع غذایی است

طبق اظهارات کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا سختگیرانه‌ ترین استانداردها در سطح دنیا ...