خانه » سایر » تولید بیش از ۹۵ درصد از داروهای دامی و ۸۰ درصد داروهای آبزیان در کشور
تولید بیش از 95 درصد از داروهای دامی و 80 درصد داروهای آبزیان در کشور
تولید بیش از ۹۵ درصد از داروهای دامی و ۸۰ درصد داروهای آبزیان در کشور

تولید بیش از ۹۵ درصد از داروهای دامی و ۸۰ درصد داروهای آبزیان در کشور

محمد رضا صفدری رئیس سازمان نظام دامپزشکی اعلام کرد: بیش از ۹۵ درصد از داروهای دامی و ۸۰ درصد از داروهای آبزیان در داخل کشور تولید می شود.

به گزارش ی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، صفدری در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، دامپرشکی و آبزیان در اصفهان، ضمن بیان این مطلب که۱۷۰ کارخانه تولید واکسن و دارو در سطح کشور فعال می باشند ، گفت: بیش از ۹۵ درصد از داروهای دامی و ۸۰ درصد از داروهای آبزیان در داخل کشور تولید می شود.

علیرغم وجود استانداردهای بالای جهانی در بخش دارو به کشورهای حاشیه خلیج فارس و تعدادی از کشورهای اروپایی نیز دارو و واکسن تولید شده در داخل کشور را صادر می کنیم.

از تولید داروهای دامی تا خشکسالی در اصفهان

وی همچنین با تاکید بر موضع کم آبی و خشکسالی، افزود: نمایشگاه ها باید به موضوع مدیریت منابع آبی اهمیت دهند. با این وجود هنوز فرصت جبران داریم و باید تمدن اصفهان را نجات بدهیم چرا که نا امیدی و کم کاری در این امر جایز نمی باشد.

در ادامه تورج صارمی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی، در پاسخ به آینده تولید مرغ و تخم مرغ با وجود کاهش منابع آبی و کاهش خوراک طیور بیان نمود: از دی ماه سال گذشته با افزایش قیمت نهاده ها در بازار مواجه شدیم و سعی کردیم افزایش قیمت نهاده ها بر قیمت‌ فرآورده ها تاثیر چندانی نداشته باشد با این وجود در این بخش به سرمایه گذاری دولت برای حفظ امنیت غذایی نیازمندیم.

وی درباره تغییر خوراک دامی و استفاده از بقایای بخش کشاورزی، اظهار نمود: سعی کردیم چند نوع از علوفه که به آب زیادی برای رشد نیاز دارند را با انواع کم مصرف جایگزین نماییم و همچنین تلاش می کنیم با کسب مجوز از دامپزشکی، حشرات را به عنوان غذای دام و طیور استفاده نماییم.

بر اساس اعلام مجید بیجندی مدیرکل هوا شناسی استان اصفهان، قریب به ۴۷ درصد استان اصفهان درگیر خشکسالی شدید بوده است و تنها ۳ درصد استان در شرایط نرمالی قرار دارد و در عمل ۹۷ درصد استان درگیر تبعات متفاوت خشکسالی بوده است.

همچنین بر اساس تحلیل پارامترهای جوی درصد تغییرات بارش استان اصفهان از یک مهرماه تا ۲۰ اسفندماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان داده استان ۵۸ درصد کمبود بارش داشته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*