خانه » بانک و بیمه » عدم آسیب پذیری صنعت بیمه ایران از نوسانات نرخ ارز در سال های گذشته
عدم آسیب پذیری صنعت بیمه ایران از نوسانات نرخ ارز در سال های گذشته
عدم آسیب پذیری صنعت بیمه ایران از نوسانات نرخ ارز در سال های گذشته

عدم آسیب پذیری صنعت بیمه ایران از نوسانات نرخ ارز در سال های گذشته

رسول تاجدار مدیرعامل بیمه البرز، اعلام نمود: صنعت بیمه ایران در سال‌های گذشته از نوسانات نرخ ارز آسیب ندیده است؛ چرا که قانون اعداد بزرگ وجود دارد و از طرفی در شرایط صدور بیمه نامه معمولا نرخ ارز تعیین می شود تا در صورت افزایش آن صنعت بیمه دچار مشکل نشود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا ، تاجدار همچنین درباره تاثیر تغییرات نرخ ارز بر صنعت بیمه توضیح داد که در طی سال‌های گذشته کمتر به یاد می آورم که به دلیل کمبود ارز از بازار ارز بخرم زیرا اصولا ما مازاد ارزی داریم پس مشکل حادی برای ما پیش نخواهد آمد.

وی در ادامه افزود: نکته دیگر این است که ما این موضوع را می‌توانیم از طریق صدور بیمه نامه در شرایط صدور بیمه نامه کنترل نماییم.

برای مثال وقتی بیمه نامه صادر می‌کنیم، اگر بیمه نامه ارزی باشد، معادل آن ارز دریافت کرده و چون قانون اعداد بزرگ وجود دارد ما برای تعداد بیشتری مشتری بیمه نامه ارزی صادر می‌کنیم و از آن ارز می‌گیریم و آن را سپرده‌ کرده و از آن به عنوان داد و ستد استفاده نمی‌کنیم و آن را برای ایفای تعهدات خود نگهداری می کنیم و در مقابل شاید به تعدادی مشتری خسارت پرداخت نماییم و به این ترتیب هیچ وقت با کمبود منابع ارزی روبرو نخواهیم شد. بنابراین ریسک اساسی در این زمینه وجود ندارد.

عدم خسارت صنعت بیمه ایران از نوسان نرخ ارز

مدیرعامل بیمه البرز همچنین تصریح نمود: موضوع دیگر این است که ما همیشه نرخ ارز را می‌بندیم و حتی در شرایطی که خسارت ارزی باشد، ما نرخ ارز را با مشتری از قبل بسته ایم. مثلا ذکر شده ما معادل ریالی ۴۱۰۰ تومان ارز پرداخت خواهیم کرد. بنابراین از نوسانات نرخ ارز در امانیم. به همین دلیل است که ما می‌بینیم بعد از انقلاب تاکنون هیچ شرکت بیمه‌ای مشکل کمبود ارز نداشته است.

وی در ادامه سخنانش نیز توضیح داد: ما همیشه برنامه داشتیم که به گونه ای عمل نماییم که از نوسانات ارزی در امان باشیم و برای این موضوع همان گونه که شرح آن رفت، تدابیر لازم از قبل اندیشیده شده است.

در هفته‌های اخیر با افزایش نرخ ارز و نیز نوسانات آن در بازار بیشتر اقشار مردم، اقتصاددانان، سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی به دنبال تحلیل اثرگذاری این افزایش نرخ ارز بر بخش های مختلف اقتصادی هستند و در برخی موارد این افزایش موارد تاثیر مبهمی را به دنبال داشته است که سبب ایجاد سوال در ذهن برخی از افراد شده است.

کد تخفیف

۲ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

طبق پیش بینى ها دلار آمریکا یک پول قوى در سال جارى خواهد بود

طبق پیش بینى ها دلار آمریکا یک پول قوى در سال جارى خواهد بود

طبق پیش بینى های قوى دلار آمریکا کماکان یک پول قوى در سال جارى خواهد ...