خانه » اخبار جهان » تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار
تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار
تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار

تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار

قیمت طلا در بازارهای جهانی پس از افزایش در سه روز گذشته، به دنبال قوت گرفتن دوباره ارزش دلار در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی کاهش پیدا کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافته و به مبلغ ۱۳۴۴.۰۶ دلار رسید.

در بازار آمریکا نیز هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۰.۱۸ درصد درصد کاهش پیدا کرده و به ۱۳۴۷.۱۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۱.۲۰ دلار یا کمتر از ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ۱۳۴۹.۵۰ دلار بسته شده بود.

بر اساس گزارشات قیمت طلا هفته گذشته به علت تشدید تنش ها بر سر سوریه و تحریم های آمریکا علیه روسیه که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند به ۱۳۶۵.۲۳ دلار صعود کرده بود که بالاترین رکورد از ۲۵ ژانویه به شمار می رود.

به گفته تحلیلگران گروه بانکی  ANZ، اعلام تعرفه های جدید چین برای واردات کالاهای آمریکایی، از طرف دیگر نگرانی هایی را نسبت به استمرار خطر جنگ تجاری برانگیخته است. با این‌همه این موضوع تحت تاثیر عملکرد قوی بازارهای سهام در آمریکا به دنبال انتشار درآمدهای مالی  مطلوب شرکت های بزرگ در سه ماهه نخست سال میلادی جاری قرار گرفته است.

تحلیل قیمت طلا در بازارهای جهانی با توجه به وقایع اخیر

به گفته مارک تو، مدیر تحقیقات گروه مالی وینگ فانگ، از بعد تاریخی تنش های ژئوپلتیک تاثیر کوتاه‌مدتی بر روند قیمت‌ها دارد، اما در مجموع این اقتصاد است که تعیین کننده قیمت ها خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا نیز در برابر سبدی از ارزهای بزرگ تغییر چندانی نداشت و پس از رشد ۰.۱ درصدی در شب گذشته، در ۸۹.۴۹۴ واحد ایستاد. این شاخص روز سه‌شنبه به ۸۹.۲۲۹ واحد سقوط کرده بود که پایین‌ترین رکورد سه هفته گذشته به شمار می رود.

بازارهای سهام آسیا صعود وال استریت را که از درآمدهای مالی شرکت‌ها دلگرم شده بود، دنبال می کردند و از طرفی قیمت هر اونس طلا برای تحویل فوری به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، به این دلیل که موفق نشده مقاومت در مرز ۱۳۵۰ دلار را بشکند ممکن است تا سطح ۱۳۳۴ دلار عقب‌نشینی کند.

وقتی قیمت در بازار صعود کند و به سطح مشخصی برسد و در این قیمت تعداد فروشندگان افزایش یافته و این امر سبب کاهش قیمت از قیمت معینی شود اصطلاحا می گویند بازار به مقاومت برخورد کرده، و قیمت مورد نظر مقاومت بازار خواهد بود. در تحلیل تکنیکال که بر اساس قیمت و زمان صورت می گیرد سطوح مقاومت و حمایت از مهمترین سطوح برای خرید و فزوش به شمار می روند.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

پیش بینی افزایش قیمت طلا طی هفته جاری با توجه به اوضاع ترکیه

به نظر عموم کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران که در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز ...