خانه » عمومی اقتصاد » اعلام نتایج بازرسی نازل های سوخت در تهران در تهران طی سال ۹۶
اعلام نتایج بازرسی نازل های سوخت در تهران در تهران طی سال 96
اعلام نتایج بازرسی نازل های سوخت در تهران در تهران طی سال ۹۶

اعلام نتایج بازرسی نازل های سوخت در تهران در تهران طی سال ۹۶

محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد استان تهران ضمن بیان این مطلب که ۴۰۰۰ نازل سوخت در تهران وجود دارد، اطلاع داد: در جریان بازرسی های انجام گرفته طی سال گذشته مشخص شده است که تنها نیم درصد نازل های سوخت در تهران کم فروشی داشته اند.

به گزارش ای آر اقتصاد طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تاکید بر این مورد که در جریان بازرسی های سال گذشته مشخص شد تنها نیم درصد نازل های سوخت در تهران در سال ۱۳۹۶ کم فروشی داشتند و در نتایج آزمون مردود شدند، گفت: با تلاش کارشناسان و با همکاری شرکت پخش و پالایش فرآورده های نقتی، می توان تا حدودی عنوان کرد که تقریبا تمام نازل های سوخت در استان تهران، مطابق با استاندارد ملی می باشد.

بازرسی نازل های سوخت در تهران

شایان ذکر است که سنجش صحت عملکرد نازل های سوخت یکی از وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد بوده که بصورت دوره ای و در طی سال مورد سنجش و آزمون قرار می گیرند و با این اقدام نازل هایی که غیر استاندارد بوده و یا اقدام به کم فروش می کنند، شناسایی و با آنها برخورد می شود.

وی با اشاره به مواد ۱۷ و ۲۰ از ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس ها و وسایل سنجش و مقررات استاندارد ملی مربوطه، اظهار داشت: آزمون دوره ای نازل های عرضه سوخت در استان تهران، با تلاش پیگیر کارشناسان اداره اندازه شناسی، اوزان و مقیاس های این اداره‌کل و با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران انجام می پذیرد، و در سال ۹۶ تنها کمتر از نیم درصد کل نازل‌های تهران غیراستاندارد بودند.

مدیرکل استاندارد تهران در انتها با بیان این مطلب که بازرسان استاندارد در سال گذشته، حدود ۱۷هزار مورد بازرسی از نازل های سوخت در این استان انجام دادند و صحت عملکرد آن را مورد آزمون قرار داند، افزود: هر نازل سوخت تهران در سال گذشته، حداقل چهار مرتبه مورد آزمون قرار گرفته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*