خانه » اقتصاد دیجیتال » استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی
استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی
استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی

استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی

رضا جواهری رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، امروز طی بخشنامه ای که به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید، استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در متن این بخشنامه، آمده است: به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، می بایست کلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند.

همچنین در ادامه ذکر شده است: بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.

ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی

شورای عالی مجازی کشور با تشکیل مرکز ملی فضای مجازی وظیفه سیاست گذاری اصلی در زمینه فضاهای مجازی از جمله اینترنت و شبکه های اجتماعی را بر عهده دارد. همچنین از اهداف اصلی این مرکز می توان به سرمایه گذاری وسیع هدفمند در جهت بهره گیری حداکثری از فرصت های ناشی از اینترنت و فضای مجازی، برنامه ریزی و هماهنگی مستمر به منظور صیانت از آسیب های ناشی از این فناوری نیز اشاره کرد.

درباره مرکز مدیریت راهبردی افتا نیز می توان عنوان نمود که سابقه ایجاد و تشکیل مرکز مدیریت راهبردی افتا به تدوین سند راهبردی افتا مربوط می شود. در سال ۱۳۸۲ شورای عالی افتا براساس ضرورت ها، توسط دولت وقت ایجاد و ملزم به تدوین این سند برای کشور شد. سند تدوین شده توسط شورای مذکور، در سال ۱۳۸۴ توسط هیات دولت به تصویب رسیده و به دستگاه ها نیز ابلاغ گردید.

کد تخفیف

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*