خانه » خودرو و حمل و نقل » ورود سازمان بازرسی به موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی
ورود سازمان بازرسی به موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی
ورود سازمان بازرسی به موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی

ورود سازمان بازرسی به موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی

قاضی ناصر سراج  رئیس سازمان بازرسی کل کشور، از ورود این سازمان به موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی اطلاع  داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، قاضی ناصر سراج  ضمن بیان این مورد که سازمان بازرسی کل کشور به موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی وارد شده است، بیان نمود: ما در حال بررسی این موضوع هستیم و فعلاً فرضیه ای است که در حال حاضر قطعی نشده است.

سراج در ادامه با تأکید بر اینکه هرکجا ناهنجاری و خلاف قانونی اعلام شود موظف به بررسی هستیم، افزود: در موضوع خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی گزارشاتی به ما رسیده است که محرمانه بوده و در حال حاضر امکان اعلام آن وجود ندارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین توضیح داد: به محض اعلام نتیجه به مراجع ذی صلاح و قطعی شدن گزارشات واصله، اعلام عمومی صورت خواهد پذیرفت.

احتمال خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی

این در حالی است که علیرضا محجوب نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در رابطه با اعلام خبری مبنی بر خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی خودرو ، بیان کرده بود: نمی توان صحت و سقم این موضوع را تایید کرد اما با توجه به تعداد بالای خودروها و ناکافی بودن مراکز معاینه فنی و همچنین وجود محدودیت هایی در این مورد امکان دارد برخی افراد متخلف به خرید و فروش غیرقانونی برگه معاینه فنی اقدام کرده باشند.

وی در انتها با بیان اینکه بررسی تخلفاتی مانند خرید و فروش برگه معاینه فنی جزو وظایف سازمان های نظارتی است، تصریح کرد: نیاز است سازمان بازرسی این موضوع را بررسی و با خاطیان و متخلفان به صورت جدی برخورد نماید

. براساس ماده ۴ قانون هوای پاک، تولید و واردات انواع وسیله نقلیه موتوری مستلزم رعایت مجاز انتشار آلاینده های موضوع قانون هوای پاک بوده و شماره گذاری انواع وسایل نقلیه موتوری مستلزم رعایت حدود مجاز آلاینده های تعیین شده توسط این قانون است.

همچنین براساس تبصره ۶ ماده ۶ قانون هوای پاک، فروشندگان خودرو مکلفند هنگام انجام معامله وسیله نقلیه زمینی نسبت به ارائه گواهی معتبر معاینه فنی اقدام نمایند و بر این اساس طرفین معامله خودرو، زمانی که برای تعویض پلاک به مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه کننده، فروشنده خودرو موظف می باشد برگه معاینه فنی را که از مراکز مجاز معاینه فنی دریافت کرده، همراه خود داشته باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*