خانه » بانک و بیمه » افزایش سرمایه شرکت های بیمه و افزایش حداقل سرمایه موسسات بیمه ایرانی
افزایش سرمایه شرکت های بیمه و افزایش حداقل سرمایه موسسات بیمه ایرانی
افزایش سرمایه شرکت های بیمه و افزایش حداقل سرمایه موسسات بیمه ایرانی

افزایش سرمایه شرکت های بیمه و افزایش حداقل سرمایه موسسات بیمه ایرانی

حبیب میرزایی معاون نظارت بیمه مرکزی، در خصوص اجرای مصوبه هیات دولت درباره تعیین که موعد قانونی انجام آن تا پایان سال ۹۶ در نظر گرفته شده بود، بیان نمود: تقریبا تمامی شرکت های بیمه طی سال گذشته مجمع فوق العاده خود را برگزار و افزایش سرمایه خود را در این مجامع به تصویب رسانده و انجام آن در دست پیگیری دارند.

میرزایی در ادامه اظهار داشت: مصوبات افزایش سرمایه مجامع شرکت های بیمه ای که کفایت سرمایه لازم را نداشتند در شورای عالی بیمه مطرح شده و شرکت ها سه ماه فرصت دارند افزایش سرمایه را انجام داده و آن را به ثبت برسانند.

بر اساس اظهارات میرزایی تمام شرکت های بیمه ای که مشمول مصوبه هیات وزیران برای افزایش سرمایه بوده اند، در مجامع فوق العاده افزایش سرمایه خود را تصویب کرده و بر این اساس سرمایه این شرکت‌ها امسال به کفایت لازم خواهد رسید.

بر اساس این گزارش هیات وزیران در سال ۹۱ حداقل سرمایه شرکت های بیمه را تصویب کرده بود که به دلیل عدم اجرای مصوبه در سال ۹۵ مصوبه را مورد بازنگری قرار داد.

حداقل سرمایه شرکت های بیمه

لازم به ذکر است در این مصوبه حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس موسسه بیمه مستقیم مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعلام شده و نیز سرمایه مورد نیاز برای صدور پروانه فعالیت موسسه بیمه مستقیم در رشته بیمه های غیر زندگی ۳۰۰ میلیارد ریال، بیمه های زندگی و مستمری ۲۰۰ میلیارد ریال و بیمه های مختلط ۵۰۰ میلیارد ریال تعیین شده است.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و شروع به فعالیت موسسات بیمه اتکایی مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد مصوب شده است. همچنین با توجه به بند ب مصوبه مذکور، موسسات بیمه ای که قبلا تاسیس شده اند و سرمایه آنها کمتر از اقلام مندرج در این تصویب نامه باشد، موظف می باشند تا پایان سال ۱۳۹۶ سرمایه خود را با مفاد این تصویب نامه منطبق نمایند.

رئیس کل بیمه مرکزی نیز با ابلاغ این مصوبه به شرکت های بیمه، ضمن تاکید بر ضرورت اجرای مصوبه مذکور، آنها را ملزم به ارسال برنامه انطباق سرمایه شرکت های بیمه با الزام مقرر در تصویب نامه مذکور کرد.  وی اعلام  کرده بود شرکت هایی که افزایش سرمایه لازم را انجام ندهند باید در دیگر شرکت ها ادغام شوند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

رشد ۷۵ درصدی سرمایه صندوق‌های بازنشستگی در دولت تدبیر و امید

رشد ۷۵ درصدی سرمایه صندوق‌های بازنشستگی در دولت تدبیر و امید

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام رشد ۷۵ درصدی سرمایه صندوق‌های بازنشستگی ...