خانه » بانک و بیمه » افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی
افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی
افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی

افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی

سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: پیرو جلسات تعیین دستمزد، حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی نیز تا سقف ١٩ و نیم درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین، نوربخش از افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی تا سقف ١٩ و نیم درصد اطلاع داده و افزود: افزایش حقوق سایر سطوح مستمری بگیران نیز به زودی مشخص خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین بیان نمود: هر سال بعد از تعیین سطوح دستمزد شاغلان در شورای عالی کار، افزایش حقوق مستمری بگیران نیز مشخص می شود که امسال به علت تأخیر در برگزاری جلسه مذکور این افزایش حقوق تا کنون مشخص نشده است.

وی ادامه داد: از آنجا که امسال در محاسبه دستمزد شاغلان هم درصد و هم رقم ثابت وجود داشت، محاسبات تعیین رقم مستمری بگیران باید با دقت بیشتری انجام گرفته و این دستمزد نیز متناسب با نرخ تورم، درصد حقوق شاغلان و تبدیل رقم ثابت به درصد مشخص و تعیین گردد.

نوربخش با اظهار امیدواری گفت: امیدواریم هیأت وزیران بتواند قبل از زمان پرداخت مستمری که از بیستم هر ماه شروع می شود، مصوبه را دریافت و اجرایی نماید.

افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به شرط پرداخت شدن بدهی دولت به تأمین اجتماعی وعده همسان سازی حقوق بازنشستگان را تا پایان سال ۹۷ داده و اظهار نمود: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۷ دولت را مکلف به پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان کرده که به شرط اجرایی شدن آن شرایط برای همسان سازی حقوق ها مهیا خواهد شد.

نوربخش در انتها ضمن بیان این که سازمان تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان بابت همسان سازی حقوق هزینه کرده است، گفت: در سال ۸۸ مرحله نخست همسان سازی صورت گرفته و دولت دهم متعهد به پرداخت ۲۳۰۰میلیارد تومان شد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر ۱۵ اسفند  و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷، متنی را به انتهای بند الحاقی ۲ تبصره ۱۱ اضافه و تصویب کردند که بر اساس آن دولت موظف شده است اراضی مسترد شده که دولت طبق قانون حق فروش آن را دارد، به قیمت روز به فروش رسانده و در آمد حاصله را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل واریز کند.

معادل این مبلغ واریزی حاصل از فروش اراضی مسترد شده تا سقف ۵۰۰۰ میلیارد ریال از محل ردیف ۳۷ -۵۵۰۰۰۰ صرف همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری موضوع بند ج تبصره ۱۲ این قانون خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متوسط حقوق بازنشستگان در حدود 640 تومان برای هر ماه

متوسط حقوق بازنشستگان در حدود ۶۴۰ تومان برای هر ماه

بررسی ها نشان دهنده آن است که دولت در طی سال جاری برای تامین حقوق ...